Ocalone ślady przeszłości

  • 01.11.2019, 11:17
  • opr. red.
Ocalone ślady przeszłości Fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Staraniem m.in. członków Stowarzyszenia Wspierania Szpitala Jerozolimskiego w Malborku, na terenach przylegających do budynku dawnego szpitala utworzono lapidarium starych nagrobków.

Przy obecnym budynku Szpitala Jerozolimskiego (przy ul. 500-lecia), wzniesionym w XVI wieku i odrestaurowanym w latach 2004-2014, niegdyś znajdował się cmentarz. Luterańsko-augsburska nekropolia funkcjonowała do 1944 roku. W 2014 roku grupa wolontariuszy oczyściła i zinwentaryzowała kilkadziesiąt płyt nagrobnych odnalezionych w czasie prac ziemnych przy budynku Szpitala oraz m.in. przy budowie pobliskiego parkingu. Dzięki pracom inwentaryzacyjnym i odnowieniu płyt nagrobnych, a następnie rewitalizacji terenów otaczających Szpital Jerozolimski dziś możemy oglądać uratowane od zagłady ślady przeszłości naszego miasta.

Fot. Tomasz Sułkowski

opr. red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe