wtorek, 16 kwietnia 2024 10:02

Kolejne sukcesy zawodników MAL WOPR

Z okazałym bagażem sukcesów wrócili pływacy MAL WOPR Malbork z zawodów, które odbyły się w minioną sobotę 26 października na pływalni Dolinka w Elblągu.

Autor: Fot. MAL WOPR

Tytuł najlepszego, drugiej oraz dwukrotnie trzecich zawodników, czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej, 41 medali i co najważniejsze, aż 50 rekordów życiowych to dorobek malborskich zawodników. Najlepszym pływakiem w kategorii 14 lat został Jakub Grapentyn, który we wszystkich swoich startach zajmował najwyższy stopień podium, na co z pewnością miała wpływ wzmożona praca, którą wykonuje w ostatnim czasie na treningach. Nie zawiodła zawodniczka kadry narodowej Nadia Walentynowicz, która z trzema nowymi rekordami życiowymi, dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem zajęła drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Nadia musiała uznać wyższość jedynie zawodniczki z Gdyni, złotej medalistki ostatnich mistrzostw Polski. Trzecie lokaty w „generalce” zajęli Wiktoria Grabara i Sławomir Szpaczyński. Sławek mógł cieszyć się z fantastycznego dorobku trzech złotych medali i trzech nowych, imponujących rekordów życiowych, zaś Wiktoria dorzuciła do swoich zdobyczy dwa złote i jeden brązowy medal. Taki sam dorobek medalowy wywiozła z Elbląga Klaudia Wolanin, która była najlepsza w dwóch konkurencjach stylu motylkowego, co szczególnie cieszy przed sztafetami w grudniowych mistrzostwach Polski. Doskonale spisali się na zawodach bracia Patoka. Cała trójka zaliczyła po dwa nowe rekordy życiowe, najstarszy Konrad zdobył trzy medale w każdym z kolorów, średni Dawid wywalczył złoty i dwa srebrne krążki, zaś najmłodszy Kacper rywalizujący z zawodnikami o rok starszymi, zdobył brąz w konkurencji 50m stylem motylkowym. Dwa złote medale i dwie życiówki wywalczyła w Elblągu Aleksandra Ziemińska, „odczarowując” w ten sposób styl klasyczny, w którym ostatnio nie czuła się najlepiej. Druga z naszych „żabkarek” Liliana Szpaczyńska zdobyła dwa srebrne i jednen złoty medal i, co najważniejsze, mogła cieszyć się z nowego rekordu życiowego w swojej koronnej konkurencji 100m stylem klasycznym. Duże brawa należą się najmłodszym stażem i wiekiem zawodnikom MAL WOPR. Dwa brązowe medale i dwa rekordy życiowe zanotowała na swoim koncie pływaczka naszego klubu, która dołączyła do nas zupełnie niedawno. Zuzanna Suska, pływająca w MAL WOPR od pół roku, stale podnosi poziom swoich umiejętności, medalowy sukces należał się jej więc z całą pewnością. Drugi z malborczyków rywalizujący w kategorii o rok starszej Jan Pindel, nie zdobył co prawda medalu ale zaliczył dwie życiówki, co świadczy o prawidłowym rozwoju naszego zawodnika. Nie można zapominać też o malborskich dziesięciolatkach; Oliwii Bienieckiej, Hani Rozalewicz oraz Karolinie Kwitnewskiej, dla których zawody są miejscem do zbierania doświadczeń ale i poprawiania swoich najlepszych wyników. Oliwia zanotowała w Elblągu dwa rekordy życiowe, Hania jeden, zaś Karolina mogła cieszyć się z brązowego medalu wywalczonego w konkurencji 50m stylem motylkowym. Srebro i brąz przywieźli z Elbląga Ania Czerwińska, Piotr Szuryński i Kamil Czarnota. Bardzo cieszy postawa Piotra, który zaliczył też rekordy życiowe we wszystkich swoich trzech startach. Ania i Kamil poprawili po dwa swoje najlepsze życiowe rezultaty. Po jednym medalu do dorobku MAL WOPR dorzucili; Igor Jastrzębski (srebro na 100m stylem grzbietowym), Michalina Zielska (srebro na 50m stylem motylkowym), Cyprian Piróg (srebro na 50m stylem grzbietowym), Cezary Gwiazdowski (brąz na 100m stylem grzbietowym) oraz Piotr Zakrzewski (także brąz na 100m stylem dowolnym). Na uwagę zasługują medale naszych piętnastolatków; Czarka i Piotra, którzy rywalizowali w kategorii 15 lat i starsi, walcząc z zawodnikami o kilka lat starszymi. Warto podkreślić, że żaden z malborskich pływaków nie wrócił do domu bez zdobyczy. Każdy zaliczył przynajmniej jeden rekord życiowy co z pewnością zmotywuje ich do dalszej, trudnej pracy treningowej. Aż trzy życiówki wywalczył w Elblągu Patryk Gross, dwie Agata Kupińska, a po jednej Patryk Grapentyn, Antoni Rozalewicz i Nikola Zborowska.

W zawodach w Elblągu rywalizowało 300 zawodników z 15 klubów. Czwarta lokata MAL WOPR w klasyfikacji drużynowej, w której punktował każdy zawodnik, jest wielkim sukcesem niewielkiego klubu z Malborka, który z mozołem od ośmiu już miesięcy dojeżdża na treningi na pływalnię do Elbląga właśnie. Trudności nie zniechęcają naszych dzielnych pływaków, z wielkimi sukcesami reprezentują Malbork na wielu pływalniach w kraju.