Czemu sprzęt poleasingowy jest eko

  • 25.10.2019, 11:15
  • artykuł sponsorowany
Czemu sprzęt poleasingowy jest eko

Podziel się:

Ostatnie lata pokazują, że rynek używanego sprzętu elektronicznego staje się coraz większy. Wśród Polskich klientów wzrasta zaufanie do zakupów poleasingowych artykułów komputerowych. Do rosnącej grupy konsumentów należą nie tylko studenci, ale także małe firmy i przeciętni użytkownicy. Fakt ten nie dziwi, ponieważ w cenie przeciętnego PC-ta lub laptopa, nabyć można urządzenie o znacznie wyższych parametrach

Chwilowa moda, czy coś więcej..?

Zyskująca na popularności moda szczególnie powinna ucieszyć tych, którzy na co dzień starają się dbać o ekologię i przyszłość naszej planety. Ekonomia jest w tym przypadku ściśle związana z ekologią. Sprzęt elektroniczny wykorzystywany jest wtórnie, co korzystnie wpływa na ochronę przyrody. Proces recyrkulacji przestarzałej technologii jest bardzo kosztowny. W czasach, kiedy średnia żywotność laptopa to od 2 do czterech lat konieczność jego przeprowadzania drastycznie rośnie. Dzięki leasingowi ilość trafiających na wysypiska odpadów trudnych do utylizacji zostaje znacząco zredukowana. Oszczędza się także na materiałach nierzadko szkodliwych dla środowiska. Laptopy poleasingowe znajdziesz na https://rnew.pl/pl/categories/laptopy-1214553883.html.

Bądź eko

Decydując się na kupno sprzętu poleasingowego, oszczędzamy przede wszystkim mnóstwo energii, potrzebnej do wyprodukowania takiego urządzenia. Popyt na nowe komputery zostaje zahamowany, co także przekłada się na mniejsze użycie prądu. Kupując komputery z drugiej ręki, nie przyczyniamy się do napędzania wielkich korporacji, których działalność ma negatywny wpływ na ekosystem. Wielkie koncerny starają się także wspierać ten trend.

Wybieraj z głową

Z racji, że większość komputerów poleasingowych pochodzi z importu, muszą one zostać zresetowane, a wykorzystywane przez nie oprogramowanie, zainstalowane ponownie. Firmy takie jak Microsoft zdecydowały się wesprzeć ten proces, oferując specjalne oprogramowanie, umożliwiające tzw. refreshing komputera. Parlament Europejski zaproponował dyrektywę wprowadzającą trzystopniowy proces utylizacji. Ma on pomóc zwiększyć ilość sprzętu elektronicznego nadającego się do ponownego użycia. Komputery, które nie nadają się do ponownego użytku, są demontowane i dokładnie sortowane, aby pozyskać z nich materiał.

Wielkie korporacje pozbywają się sprzętu po okresie gwarancyjnym, ze względu na sprzyjające temu przepisy podatkowe. Specjalne firmy przygotowują komputery do ponownej odsprzedaży. Są one dokładnie czyszczone i sprawdzane. Wszystkie usterki są naprawiane, zanim urządzenia trafią ponownie do sprzedaży. Na tej podstawie nadaje im się kategorię według stopnia zużycia.

Jeśli zatem kilka rys lub obić nie stanowi dla nas większego problemów w użytkowaniu komputera, a jednocześnie staramy się żyć w zgodzie z naturą, to koniecznie powinniśmy zainteresować kupnem poleasingowego komputera. Decyzja ta pomoże podreperować domowy budżet, pozwoli nam kupić dobry komputer w niskiej cenie i będzie kolejnym krokiem w walce o lepszy stan naszej planety.

artykuł sponsorowany

Pozostałe