Jak wybrać najlepszą myjnię fryzjerską do salonu?

  • 14.10.2019, 15:20
  • artykuł sponsorowany
Jak wybrać najlepszą myjnię fryzjerską do salonu?

Podziel się:

Myjnia fryzjerska to tak zwany must have każdego salonu fryzjerskiego. Ciężko bowiem sobie wyobrazić wizytę u fryzjera bez umycia włosów, oczywiście zdarza się i tak, ale bez tych kilku, jakże przyjemnych minut, nasz czas spędzony w salonie mógłby wydawać się niepełny. Oprócz podstawowej funkcji, jaką spełnia myjnia, czyli umycie i ewentualnie dodatkowe odżywienie włosów, pełni ona także niebagatelną rolę zrelaksowania klienta. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje, które przydadzą Wam się przed podjęciem decyzji zakupu tego jakże istotnego elementu wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego.

Misa myjni to podstawa

Myjnie fryzjerskie składają się z kilku elementów, ale najważniejszym z nich jest misa. To właśnie od niej w dużej mierze zależy komfort klienta. Na co więc zwrócić uwagę? Na głębokość myjki. Podczas zakupu powinniśmy decydować się na te, które są dość głębokie, ponieważ dzięki temu zmniejszymy prawdopodobieństwo ewentualnego ochlapania klienta. Oczywiście płytkie misy, też mają swoje plusy, ale wpływają one bardziej na wygodę pracowników, niż klientów, dlatego polecamy te głębokie. Myjnie z takimi misami oraz inne niezbędne sprzęty fryzjerskie, które wyróżnia wysoka jakość, a zarazem walory estetyczne możecie znaleźć tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_myjnie-fryzjerskie.

Myjnia kompaktowa czy wolnostojąca?

Istnieją myjnie kompaktowe, czyli takie, które mają na stałe wbudowany fotel oraz wolnostojące, do których można dosunąć fotel fryzjerski na kółkach, ten sam, który wykorzystujemy podczas strzyżenia, czy układania włosów. Które rozwiązanie jest lepsze?

Mając na celu zapewnienie najwyższego komfortu klientowi, myjnia kompaktowa będzie lepsza, ponieważ klient będzie mógł siedzieć pod odpowiednim kątem dzięki niej. Jedyną wadą takiej myjni jest to, że zajmuje stosunkowo dużo miejsca - z uwagi na wbudowany fotel, więc jeśli masz naprawdę mały salon, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zdecydowanie się na opcję wolnostojącą i staranie się zrekompensować klientowi ewentualną niewygodę w jakiś inny sposób.

Obudowa myjni – plastik czy stal nierdzewna?

Ciężko nie zauważyć jakie konsekwencje dla naszego środowiska niesie używanie plastiku. Dodatkowo plastik jest mniej odporny na wszelkie uszkodzenia. Jednak jego plusami jest niższa cena oraz łatwość w czyszczeniu. Stal nierdzewna jest droższa, ale bardziej wytrzymała, mniej podatna na zniszczenia i zarysowania. Kolejnym atutem myjni wykonanych ze stali nierdzewnej jest fakt, iż prezentują się one wyjątkowo elegancko, co wpływa na odbiór naszego salonu przez klientów.

Warto zainwestować w porządną myjnię fryzjerską, ponieważ wpływa ona na komfort klientów, którzy odwiedzają nasz salon. Najważniejsza w niej jest misa, która powinna być głęboka, aby uniemożliwić ewentualne ochlapanie klienta. Myjnie kompaktowe w porównaniu z wolnostojącymi prezentują się o niebo lepiej. A jeśli chodzi o tworzywa, z których są stworzone obudowy myjek, to najlepiej prezentuje się stal nierdzewna, jednak jest ona droższa od plastiku.

artykuł sponsorowany

Pozostałe