Intensywne granie w Alternatywie

  • 14.10.2019, 08:01
  • Opr. red.,
Intensywne granie w Alternatywie fot. T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Piątkowy wieczór 4 października i następny, sobotni wieczór w malborskiej Alternatywie z pewnością usatysfakcjonowały miłośników rockowego, ciężkiego grania.

Piątkowy wieczór należał do grup Karcer i Westfalka. Pierwsza to jedna z najbardziej cenionych i najbardziej długowiecznych punkowych załóg funkcjonująca na polskiej scenie od początku lat 80. ub. wieku. Westfalka zaś gra „coś pomiędzy melodyjnym punk rockiem a rockiem” - jak mówią jej muzycy. Zespół Westfalka tworzą: Jędrzej Dembiński - gitara rytmiczna i wokal, Michał Różański - gitara prowadząca, Sebastian Chmielewski - gitara solo, Bartosz Janeczek - gitara basowa, Łukasz Różański – perkusja. W Karcerze zaś obecnie grają: Krzysztof Żeromski - gitara, wokal, Daniel Łukasik – perkusja, Maksym Kędzierski- gitara basowa.

W sobotę z kolei Alternatywa rozbrzmiewała ciężkim, metalowym graniem. Wystąpili Earthfall i Psylocybia. Zespół Earthfall zaprezentował utwory ze swej płyty „Hope Dies Last” wydanej w czerwcu 2019 r.. W malborskiej Alternatywie zagrali w ramach jesienno-zimowej trasy koncertowej 2019/2020. Grupę tworzą: Tomasz Kulewicz – wokal, Paweł Korneluk – gitara, Michał Woronkowicz – gitara, Maksym Kędzierski – gitara basowa i Szymon Wyrwicz – perkusja.

Drugi sobotni popis metalowego grania dała też Psylocybia. Utworzony w 2011 roku zespół pochodzi z północnej Polski i łączy w sobie elementy metalu i doom metalu, jednakże trudno jest w 100 proc. zaszufladkować muzykę Psylocybii do konkretnego podgatunku. Grupa zagrała w składzie: Miłosz Anioł – wokal, gitara, Szymon Wyrwicz – perkusja, Daniel Zięba – gitara, Sławomir Michalski – gitara basowa.

Opr. red.,

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe