Mistrz Mowy Polskiej 2019. Marta Szewczyk nagrodzona.

  • 04.10.2019, 09:22
  • Opr. red. fot. J. Kacperska
Mistrz Mowy Polskiej 2019. Marta Szewczyk nagrodzona.

Podziel się:

Oceń:

30 września 2019 roku w Wielkim Refektarzu na Zamku w Malborku odbyła się Gala Finałowa dziewiętnastej edycji ogólnopolskiego Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.

Wśród nominowanych do tytułu Mistrza Mowy Polskiej na Gali pojawili się m.in. Andrzej Seweryn, Jacek Cygan, Katarzyna Pakosińska, Tomasz Organek. Jednym z najznamienitszych gości Gali była Barbara Krafftówna, wybitna polska aktorka, która skończyła 91 lat.

Nominowani do tytułu kandydaci w dwu i pół minutowych wystąpieniach prezentowali się publiczności. Jury tytuły Mistrza Mowy Polskiej 2019 przyznało Jackowi Cyganowi, Katarzynie Pakosińskiej, Andrzejowi Sewerynowi i Marcie Szewczyk. Zaszczytny tytuł dla ostatniej z wymienionych, szczególnie cieszy ponieważ Marta Szewczyk jest mieszkanką Malborka, przewodniczką po zamku, która czasem przywdziewając historyczne stroje gra dawną muzykę w zamkowych komnatach, ale także zajmuje się muzyką w swoim Studiu Edukacji Muzycznej Nutka.

W głosowaniu internetowym konkursu Mistrz Mowy Polskiej najwięcej głosów otrzymał Tomasz Organek, który z rąk burmistrza Malborka Marka Charzewskiego otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Eksperci przyznali także nagrodę specjalną - Wawrzyn Mowy Polskiej - wybitnemu aktorowi, Janowi Kobuszewskiemu, zmarłemu w wieku 85 lat w minioną sobotę.

Podczas uroczystości zaprezentowało się również pięć placówek zgłoszonych przez członków Akademii Mistrzów Mowy Polskiej do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Główną nagrodę otrzymało - Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa.

Opr. red. fot. J. Kacperska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe