"Archiwa Rodzinne Rzeczypospolitej" Warsztaty genealogiczne

  • 03.10.2019, 13:36
  • Tekst i zdjęcia: ZSP4
"Archiwa Rodzinne Rzeczypospolitej" Warsztaty genealogiczne zdjęcie: ZSP4

Podziel się:

Oceń:

Jak ciekawa i pełna niespodzianek może być historia, na własne oczy przekonali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku.

23 września grupa młodzieży z malborskiej „czwórki” wzięła udział w warsztatach genealogicznych, które odbywały się w Archiwum Państwowym w Malborku w ramach projektu "Archiwa Rodzinne Rzeczypospolitej". Młodzież uczestniczyła w wykładzie, przybliżającym problematykę rodzinnych archiwaliów: dokumentów, zdjęć, rękopisów itp. Poruszane były również kwestie zagrożeń, wynikających z niewłaściwego przechowywania tych materiałów. Uczniowie mogli obejrzeć sposoby digitalizowania zasobów archiwalnych. Następnie odbyła się część praktyczna, w której uczestnicy mogli spróbować swoich umiejętności w zakresie ratowania uszkodzonych zasobów archiwalnych, korzystając ze wskazówek specjalistów z malborskiego archiwum.

Tekst i zdjęcia: ZSP4

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe