Karcer i Westfalka w piątek w Alternatywie

  • 03.10.2019, 13:28
  • red.
Karcer i Westfalka w piątek w Alternatywie

Podziel się:

Oceń:

4 października (piątek) w Alternatywie wystąpi słupski Karcer. To jedna z najbardziej cenionych i najbardziej długowiecznych punkowych załóg funkcjonująca na polskiej scenie od początku lat 80. ub. wieku. Wcześniej na scenie zagra Westfalka. Początek koncertu o godz. 20. 00

Westfalka była już gościem Alternatywy w październiku ubiegłego roku.

- Gramy muzykę, której w sumie nie da się przyczepić do jednego gatunku muzycznego. Jest to coś pomiędzy melodyjnym punk rockiem a rockiem – mówią muzycy.

Zespół tworzą: Jędrzej Dembiński - gitara rytmiczna i wokal, Michał Różański - gitara prowadząca, Sebastian Chmielewski - gitara solo, Bartosz Janeczek - gitara basowa, Łukasz Różański – perkusja.

Po nich sceną zawładnie Karcer. Grupa powstała jesienią 1982 r. w Słupsku. Publiczności pokazali się w styczniu 1983 r. na Eliminacjach do VII ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki.

Krótko po powstaniu zespół dał się poznać uczestnikom festiwali w Jarocinie. W tamtym czasie Karcer stał się jednym z najaktywniejszych zespołów polskiej sceny punk grając wiele koncertów i wydając własnym sumptem kilka albumów w wersjach kasetowych.

Dyskografia: „Karcer” (CD, LP, Arston, 1991), „Wschód jest pełen słońca” (MC, CD, Rock’n’roller, 1997), „Wschód jest pełen słońca” (MC, CD, Jimmy Jazz Records, 2002), „Nic nikomu o niczym” (MC, CD, Jimmy Jazz Records, 2002), „Anarchiva” (CD, Jimmy Jazz Records, 2007), „ Wariaci i geniusze” (CD, Jimmy Jazz Records, 2011), „Herezje” (CD, Jimmy Jazz Records, 2014).

Obecnie w Karcerze grają: Krzysztof Żeromski - gitara, wokal, Daniel Łukasik – perkusja, Maksym Kędzierski- gitara basowa.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł, w dniu koncertu – 30 zł.

W sobotę metalowe granie w Alternatywie

Hope Dies Last Tour w Alternatywie już 5 października (sobota). Wystąpią Earthfall i Psylocybia. Koncert rozpocznie się o godz. 20.

Earthfall powstał w Słupsku w 2008 r. Został założony przez muzyków nieistniejących już zespołów: Sanctuary of Chaos i Earthfall Done.
Po kilku latach przygotowań i zmianach personalnych mających wpływ na kształt zespołu i muzyki, Earthfall wydał płytę „Hope Dies Last” w czerwcu 2019 r.

Obecnie zespół realizuje jesienno-zimową trasę koncertową 2019/2020.

Grupę tworzą: Tomasz Kulewicz – wokal, Paweł Korneluk – gitara, Michał Woronkowicz – gitara, Maksym Kędzierski – gitara basowa i Szymon Wyrwicz – perkusja.

W sobotę w Alternatywie zagra również Psylocybia. Zespół powstał z inicjatywy Miłosza Anioła w 2011 r. Jak mówią członkowie, pochodzi z północnej Polski i łączy w sobie elementy metalu i doom metalu, jednakże trudno jest w 100 proc. zaszufladkować muzykę Psylocybii do konkretnego podgatunku.

Projekt ma na swoim koncie demo "Daybreak of Excellence", EP "Into the Light" i EP "Without Wisdom".
Grupa gra w składzie: Miłosz Anioł – wokal, gitara, Szymon Wyrwicz – perkusja, Daniel Zięba – gitara, Sławomir Michalski – gitara basowa.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe