piątek, 29 marca 2024 03:33

XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Zamku Malborskiego

98 zawodników wzięło udział w XXII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Zamku Malborskiego. Po dwóch dniach rozgrywek odbywających się w Karwanie gracze mięli za sobą 9 rund zaciętej rywalizacji.

Autor: zdjęcia: MCKiE

Zwycięzcą grupy open został Michał Bugalski z klubu Zawisza Kolbudy, który zdobył 7,5 punktu i o pół punktu wyprzedził Karola Jarocha reprezentującego Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice oraz ukraińskiego arcymistrza Andreia Maksimenko. Najlepszą zawodniczką turnieju była Lidia Czarnecka ze Skoczka Elbląg, zaś zwycięzcą klasyfikacji zawodników klubu szachowego MCKiE został Witold Przeperski.

W Grupie juniorskiej, gdzie rywalizowali wyłącznie zawodnicy do 18 roku życia, pewnie zwyciężył Jakub Liśkiewicz z UKS Gedanensis Gdańsk o cały punkt wyprzedzając resztę stawki. Pierwszą trójkę uzupełnili rosjanie Lev Toropov i Ilya Putintsev. Najlepszym reprezentantem MCKiE był Arur Preuss.