czwartek, 28 marca 2024 17:18

Pomezania pokonuje Wisłę 3:1 (ZDJĘCIA, VIDEO)

Pomezanię w minionym tygodniu czekało w 5. kolejce ciężkie zadanie. Rywalem była drużyna Wisły Tczew, która po zmianie trenera mogła dokonać niespodzianki.
Pomezania Malbork pokonała Wisłę Tczew 3:1.

Autor: fot (tt)

Potwierdziło się to po pierwszej połowie, gdyż bliżsi sukcesu byli tczewianie, po bramce Karola Opczyńskiego w 16. minucie .

Po zmianie stron wyrównane spotkanie nie dawało żadnej ze stron wyraźnej przewagi. W 58 minucie z lewej strony na strzał z 12 metrów zdecydował się Bartosz Drewek. Piłka szczęśliwie wpadła do sitaki i Pomezania doprowadziła do remisu. To jednak nie była jedyna strata w tej minucie spotkania, gdyż czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Patryk Wojciechowski w Wisły Tczew. Pomezania wykorzystując osłabienie przeciwnika szybko osiągnęła prowadzenie. Gola w 61. minucie strzela Rafał Galeniewski. Wisła nie mając nic do stracenia pomimo grania w osłabieniu mocniej atakuje, przeprowadzając kilka akcji, które mogłyby się zakończyć strzeleniem bramki. W 75. minucie siła ataku została osłabiona kontuzją Karola Opczyńskiego. Złudzenia o remisie rozwiał jednak w 79. minucie Tomasz Owsiniak (video poniżej). Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową z kilku metrów pokonał tczewskiego bramkarza.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Pomezanii. Po tej kolejce Pomezania znajduje się na 4 pozycji, tracąc do lidera Sokoła Zblewo. Z tą drużyną zmierzy się Pomezania 14 września w następnej kolejce i być może mecz ten zdecyduje o zmianie lidera.

Wisła Tczew - Pomezania Malbork 1:3 (1:0)
1:0 Opczyński 16'
1:1 Drewek 58'
1:2 Galeniewski 61'
1:3 Owsianik 79'

Żółte kartki: Kamiński, Karpiuk (Wisła Tczew) Jurczyk, Kobyliński, Galeniewski, Escobar, Drewek (Pomezania Malbork)
Czerwona kartka: Wojciechowski (Wisła Tczew)

Wisła Tczew: Bieszka -, Karpiuk, Grądziel, Kamiński (Tomaszewski), Szlija (Szwindowski), Bobrzyński, Wszołek (Chudy), Kołodziejczyk, Ćwikliński, Opczyński (Piepiórka)

Pomezania Malbork: Pelcer - Leszczyński (Escobar), Jurczyk, Jeleń, Owsianik, Łazarczyk, Galeniewski (Latkiewicz), Dryjas, Korynt (Grędzicki), Kobyliński, Drewek