Od Redaktora

  • 28.08.2019, 14:19
  • Robert Lijka
Od Redaktora

Podziel się:

Oceń:

Dziś o nieco zaległej sprawie. Zaległej, ponieważ wydawało się, że sprawa ta nie będzie wymagała naszej interwencji. Chodzi o list jaki otrzymała nasza Redakcja w sprawie Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Autor listu, którego nazwisko zastrzegliśmy do wiadomości Redakcji, już 1 sierpnia br. poszukiwał pomocy „w uzyskaniu podstawowych danych”, o które poprosił MROP 20 czerwca br. W bieżącym wydaniu odniesiemy się jedynie do „pytania dodatkowego” tego listu, ponieważ w tym punkcie jego Autor poruszył sprawę, która powoduje niemożność uzyskania przezeń odpowiedzi na pozostałe swoje pytania (zadał tych pytań MROP łącznie 10). Oto kluczowe, naszym zdaniem, pytanie z cytowanego listu: „Dlaczego MROP nie prowadzi własnej, niezależnej strony www? Do informacji dot. MROP docieraliśmy w różnych miejscach, ale głównie na stronach Miasta, w tym w BIP-ie urzędu, a nawet na prywatnym blogu. Dodatkowo adres składania zgłoszeń do MROP - UM Biuro Podawcze. Czy myślicie Państwo o jakiejś zmianie w tej materii?”

Przyłączamy się do tego pytania, tym bardziej, że osobiście uczestniczyłem niegdyś w pracach MROP pierwszej kadencji i pamiętam, że mieliśmy wtedy ogólnodostępne „kanały komunikacyjne”, choćby oficjalny adres mailowy MROP, na który przychodziły pytania Mieszkańców i z którego Im odpowiadaliśmy, służył on nam też do komunikacji z prasą. MROP miał też wtedy swoją oficjalną stronę www. Obecnie sytuacja wygląda tak, jak opisał ją Autor przysłanego do nas listu. My także nie wiemy, czy np. „stary adres mailowy” MROP jest aktualny. Tylko dlatego, że ja sam znam osobisty e-mail Przewodniczącego Rady i mam też Jego prywatny numer telefonu, udało mi się bez problemu z Nim skontaktować. Przewodniczący MROP, p. Andrzej Panek zapewnił mnie, że ułatwiony „dostęp komunikacyjny” z MROP nastąpi już w bieżącym tygodniu. Mamy nadzieję, że tak się stanie i już najpóźniej w przyszłym tygodniu wszyscy zainteresowani, w tym Autor ww. listu, będą mogli wysyłać swoje pytania i zgłoszenia na oficjalny – szeroko dostępny – adres mailowy MROP i będą stamtąd otrzymywali – oficjalną drogą - odpowiedzi.

Więcej tematów znajdziesz w najnowszym wydaniu Gazety Malborskiej z dnia 28 sierpnia 2019

Robert Lijka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
*
* 29.08.2019, 21:09
A co to MROP?

Pozostałe