Pożar na Zamku Straż Pożarna i MZM wyjaśniają

  • 23.08.2019, 08:07
  • red.
Pożar na Zamku Straż Pożarna i MZM wyjaśniają Fot. Muzeum Zamkowe w Malborku

Podziel się:

Oceń:

W związku z piątkowym (16 sierpnia) pożarem w kościele NMP na Zamku Wysokim w Malborku zadaliśmy kilka pytań Dyrekcji MZM, z-cy szefa WSO w MZM oraz Komendantowi PPSP w Malborku.

Odpowiedź, zawierającą relację z akcji ratunkowej podczas pożaru otrzymaliśmy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku – (publikujemy ją na stronie 3 Gazety Malborskiej). Dodatkowo otrzymaliśmy z tego samego źródła informację o kosztach przeprowadzonej akcji, które oszacowano na 3400 zł brutto.

Dyrektor Naczelny MZM dr hab. Janusz Trupinda zamieścił na stronie internetowej MZM informację opisującą zdarzenie, w której m.in. wstępnie podał przewidywany koszt prac naprawczych w kościele NMP, mieszczący się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

W związku z tym, że przyczyną pożaru wydaje się być „czynnik ludzki” - pozostawiono bowiem zbyt blisko reflektorów włączanych podczas spektaklu „Światło i dźwięk” materiały palne (...)

Więcej w bieżącym wydaniu Gazety Malborskiej z dnia 21 sierpnia 2019 r.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe