Czy blondynki mogą korzystać z depilacji laserowej?

  • 16.07.2019, 20:33
  • Artykuł sponsorowany
Czy blondynki mogą korzystać z depilacji laserowej?

Podziel się:

Od lat zwykło się uważać, że depilacja laserowa to najskuteczniejsza forma usuwania niechcianego owłosienia, przeznaczona jednak wyłącznie dla osób z ciemnymi włosami. Z tej przyczyny jasnowłosi musieli stosować wyłącznie mniej praktyczne, tradycyjne rozwiązania, jak depilatory, woski i maszynki do golenia. Współcześnie sytuacja się zmienia i nawej jasne włosy można skutecznie zlikwidować, dzięki zabiegom laserowym. Jak to możliwe?

Skąd problem z depilacją jasnych włosów?Dotąd większość rozwiązań laserowych działała na skutek oddziaływania wiązki lasera na melaninę, czyli barwnik znajdujący się w strukturze włosów. Przyjmował on światło, które następnie zmieniało się w energię cieplną, trwale uszkadzającą sąsiadujące komórki i tkanki, w tym mieszki włosowe. Prowadziło to do wysunięcia się włosa z mieszka oraz nieodrastania kolejnych na jego miejscu. Ze względu na niewielką ilość melaniny w jasnych włosach, stawały się one tak, jakby niewidoczne dla promieni lasera, a zabieg stawał się nieefektywny.

Na szczęscie te czasy powoli odchodzą do przeszłości. Obecnie technologia poszła do przodu i pozwala trwale usuwać nawet jaśniejsze włosy z pomocą lasera.
 

Jak depilować jasne włosy?Współcześnie stosowane lasery można dostosować również do potrzeb klientek o jaśniejszym owłosieniu. Do usunięcia go potrzeba urządzenia o większej mocy niż przy ciemnych włosach, jednakże jest to wciąż skuteczne i w pełni bezpieczne działanie. Oczywiście, istotny jest również kolor skóry. Im jest ona jaśniejsza, tym skuteczniejsze będzie działanie zabiegu. Dla uzyskania pełnego rezultatu konieczne jest wykonanie pełnej serii, około 5-6 zabiegów, w odstępach co 8 tygodni. Dokładną długość serii oraz odstępy między poszczególnymi wizytami określa lekarz.

Niektóre rodzaje laserów są na tyle delikatne, że z powodzeniem pozwalają usunąć jasne włoski z twarzy. Pomagają również leczyć objawy hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia typu męskiego, które pojawia się u niektórych kobiet w związku z zaburzeniami hormonalnymi lub poważniejszymi schorzeniami (na przykład nowotworami hormonalnymi).
 

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?Depilacja laserowa to niezmiernie skuteczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Jest to równocześnie wskazana, jeśli cierpimy z powodu wrastających włosków, zapalenia mieszków włosowych lub podrażnień skóry, pojawiających się po goleniu z pomocą zwykłych, jednorazowych maszynek.

Depilacja laserowa to olbrzymia oszczędność czasu oraz wygoda, z której mogą cieszyć się nareszcie wszyscy, nie tylko osoby o ciemnych włosach.

Artykuł sponsorowany

Pozostałe