Sobota, 19.10.2019

Podwyżka opłat za śmieci od 1 września

  • 11.07.2019, 09:03
  • Żródło: UM Nowy Staw
Podwyżka opłat za śmieci od 1 września
Podziel się:
Oceń:
Nowy Staw. 1 września br. wzrosną stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Uchwała Rady Miejskiej w Nowym Stawie określa nowe ceny odbioru śmieci z nieruchomości zamieszkanych oraz z tych, które są wykorzystywane na prowadzenie działalności gospodarczej. Podwyżka była konieczna, by pokryć rosnące koszty utrzymania całego gminnego systemu gospodarowania odpadami.

Z początkiem września mieszkańcy gminy Nowy Staw będą płacili za odbiór śmieci 18 zł za jednego mieszkańca w przypadku, gdy są one segregowane oraz 25 zł od jednej osoby, gdy śmieci nie są selekcjonowane i są wyrzucane jako zmieszane. Obecnie te stawki wynoszą odpowiednio 12,70 zł i 18 zł.

Nowostawski samorząd podniósł też opłaty ryczałtowe, które dotyczą nieruchomości zamieszkiwanych przez 5 i więcej osób. Od 1 września będą one wynosiły 67 zł za oddawanie odpadów segregowanych i 120 zł za śmieci zmieszane. Obecnie to odpowiednio 55 i 77 zł.

- Podwyżka opłat śmieciowych jest konieczna ze względu na rosnące koszty utrzymania systemu śmieciowego, które są niezależne od gminy - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Przypomnę, że obecnie obowiązujące stawki zostały uchwalone w 2013 roku i przez sześć lat nie były podnoszone. W tym czasie jednak wzrosły między innymi ceny utylizacji odpadów komunalnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Już mamy informacje, że te ceny mają wzrosnąć jeszcze bardziej od stycznia. Gdy gminę było na to stać, dopłacaliśmy do systemu, ale teraz nastąpiła kumulacja kosztów, które wymuszają na nas konieczność podniesienia opłat za odbiór śmieci./.../

 

Więcej na ten temat i wiele innych ciekawych wiadomości z życia Malborka i powiatu znajdziesz w bieżącym wydaniu "Gazety Malborskiej" - dostępnej w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie powiatu malborskiego.

Zachęcamy do kupna i lektury!

Źródło: UM Nowy Staw

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe