Środa, 16.10.2019

WAŻNE! Zaproszenie na uroczystości 11 lipca w Malborku

  • 10.07.2019, 12:20 (aktualizacja 10.07.2019, 12:32)
  • Żródło: UM Malbork
WAŻNE! Zaproszenie na uroczystości 11 lipca w Malborku
Podziel się:
Oceń:
Burmistrz Miasta Malborka zaprasza do wzięcia udziału w obchodach upamiętniających ważne dla mieszkańców miasta wydarzenia związane z ich historią: 99. Rocznicę Plebiscytu na Ziemi Malborskiej oraz obchodzonej tego samego dnia 76. Rocznicę Rzezi Wołyńskiej.

Program uroczystości w dniu 11 lipca 2019 roku:

11:00 Złożenie kwiatów pod tablicą plebiscytową mieszczącą się na budynku Staromiejskiego Ratusza.

 

11:15 Przejazd autobusem MZK na Dworzec PKP w Malborku

 

11:30 Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą przybycie pierwszych powojennych osadników z Wołynia, mieszczącą się na budynku Dworca PKP.

 

11:45 Zakończenie uroczystości i przejazd na przystanek MZK przy Starostwie Powiatowym

 

Chociaż obydwa te wydarzenia mają całkowicie odmienny charakter i dzieli je wiele lat, mają jednak znaczenie dla historii Malborka i jego mieszkańców. W wyniku plebiscytu, pomimo prowadzonej od końca 1919 r. akcji propagandowej, Malbork na kolejne lata pozostał w granicach Niemiec. Zaś w wyniku akcji przeprowadzonej przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu, w pierwszym transporcie powojennych osadników do Malborka znaleźli się, w większości, właśnie przesiedleńcy z Kresów.

Źródło: UM Malbork

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe