Kolejny sezon spacerów z przewodnikiem PTTK

  • 05.07.2019, 11:42
  • (opr. red., inf.: Oddział PTTK w Malborku. Fot. B. Procelli)
Kolejny sezon spacerów z przewodnikiem PTTK Fot. B. Procelli

Podziel się:

Oceń:

Pod takim hasłem w sobotę 29 czerwca wyruszył pierwszy w tym roku spacer z przewodnikiem PTTK. Oddział Przewodnicki Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Stefana Dubyny w Malborku zaplanował w tym roku pięć spacerów po mieście. Już na pierwszym okazało się że frekwencja dopisała. Blisko 50 osób wyruszyło w trasę po mieście (dość długą i wcale niełatwą do przebycia w gorący dzień), by dowiedzieć się jak mieszkańcy Malborka spędzali kiedyś swój wolny czas.

Trasa rozpoczynała się przy kąpielisku miejskim, bo właśnie tu ok. 100 lat temu, w takie ciepłe dni, mieszkańcy Malborka tłumnie przybywali by odpocząć nad wodą i kwitło wtedy w tym miejscu życie towarzyskie.

Kolejne spacery z cyklu zatytułowanego „Malbork – zakamarki historii” odbędą się 13 i 27 lipca oraz 10 i 24 sierpnia. Każdy spacer jest tematyczny, np. najbliższy – 13 lipca – odbędzie się pod hasłem: „wojenne nekropolie – Stalag XX-B”. Organizatorzy zapraszają chętnych, gwarantując „zespół profesjonalnych, posiadających długoletnie doświadczenie przewodników z uprawnienia przewodnika Muzeum Zamkowego w Malborku oraz uprawnieniami przewodnika turystycznego terenowego po mieście Malborku, Żuławach i województwie pomorskim”.

Fot. B. Procelli

(opr. red., inf.: Oddział PTTK w Malborku. Fot. B. Procelli)

Zdjęcia (8)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe