czwartek, 28 marca 2024 22:40

Sukces Karola Klimaszewskiego

W dniach 21-23 czerwca w Ciechanowie , odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów . W zawodach wzięło udział 61 kobiet oraz 88 mężczyzn. Pomorski Związek Podnoszenia Ciężarów reprezentowało dwóch zawodników tj. Suprynowicz Dawid z "Atlety" Gdańsk i Karol Klimaszewski z MKS "Rzemieślnik" Malbork.

Autor: fot. materiały prasowe

Dawid Suprynowicz startujący w wadze do 96 kg zajął 6 miejsce, uzyskując wynik w dwuboju 250 kg. Nasz zawodnik Karol Klimaszewski startował w wadze do 109 kg i uzyskał następujące wyniki:

brązowy medal w rwaniu, z wynikiem 147 kg,

brązowy medal w podrzucie z wagą 175 kg,

brązowy medal w dwuboju z wynikiem 322 kg

oraz 348,4 pkt wg Sinclaira.

W kategorii 109 kg I lokatę zajął Izdebski Marcin , uzyskując w dwuboju 352 kg, natomiast II miejsce zajął Budek Przemysław z wynikiem 347 kg.

Należy podkreślić, że Karol wystartował w Mistrzostwach Polski seniorów po raz pierwszy. Jeszcze w maju tego roku brał udział w Mistrzostwach Polski do lat 23, zdobywając 3 srebrne medale .

Gratulujemy sukcesu na najważniejszej imprezie w skali kraju jaką są Mistrzostwa Polski Seniorów.