Sobota, 19.10.2019

XXVI Żuławskie Targi Rolne

  • 21.06.2019, 10:12
  • (opr.red.)
XXVI Żuławskie Targi Rolne Fot. T. Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
STARE POLE Po raz kolejny odbyły się Żuławskie Targi Rolne. W dniach 15-16 czerwca do Starego Pola przybyło około 300 wystawców oraz ok. 40 tysięcy zwiedzających z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Starym Polu można było zobaczyć m.in. zwierzęta hodowlane i maszyny rolnicze, choć tych ostatnich mniej niż zazwyczaj.

W tym roku Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych obchodzi swój dwudziesty jubileusz i organizatorzy urządzili z tej okazji pokaz alpak, który Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przygotował we współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Alpak. Była to nowość na targach, choć same alpaki hodowane są w Posce od 15 lat. Poza tym po raz czwarty przeprowadzono Krajowy Czempionat Konia Sztumskiego, prezentowano także bydło mięsne trzech ras: limousine, charolaise i hereford.

Kolejną nowością podczas tegorocznej edycji targów była sobotnia kulinarna „Bitwa Regionów”, zorganizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w której wzięło udział 10 kół gospodyń wiejskich. Były to na miejscu przygotowywane potrawy regionalne, oceniane przez jury.

Zwiedzający targi, którym te zmagania narobiły smaku mogli od razu kupić smaczne wędliny, sery, chleby i inne regionalne produkty spożywcze. Ponadto jak zwykle można było kupić zwierzęta hodowlane, drzewka i sadzonki.

Sektor maszyn i urządzeń rolniczych był skromniej reprezentowany w porównaniu do poprzednich edycji targów, wynika to głównie z tego, że rynek się już „nasycił” - gospodarstwa w dużej mierze są zmodernizowane i gospodarze teraz kupują mniej maszyn.

Fot. T. Sułkowski

(opr.red.)

Zdjęcia (10)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe