Pięćdziesiąt medali MAL WOPR w Niemczech

  • 21.06.2019, 10:10
  • Iwona Ciecholewska
Pięćdziesiąt medali MAL WOPR w Niemczech fot. MAL WOPR

Podziel się:

Oceń:

Osiemnasty już raz pływacy MAL WOPR wzięli udział w 44 Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Nordhorn w Niemczech. W pływackich zmaganiach w partnerskim mieście udział wzięło 1060 zawodników z kilkudziesięciu klubów z Holandii, Danii, Niemiec, a także reprezentacja Malborka. W trakcie wyjazdu był czas nie tylko na emocje sportowe.

Nasi zawodnicy podczas pięciodniowego wyjazdu, integrowali się z gospodarzami realizując projekt z zakresu ochrony środowiska polegający na ocenie stopnia recyklingu śmieci. Pływacy MAL WOPR wraz z kolegami z WASPO Nordhorn nie tylko porównywali zasady dotyczące segregacji śmieci w Polsce i w Niemczech ale także próbowali poznać sposoby na ograniczanie produkcji śmieci. Pomysły jakie przychodziły im do głowy w trakcie realizacji projektu mają z pewnością szanse na wdrożenie w życie codzienne. Należy dodać, że bogaty i ciekawy program pobytu został skonstruowany dzięki pomocy fundacji Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży, która objęła go swoim patronatem i wsparła wszelką możliwą pomocą. A ponieważ nie samą nauką młody człowiek żyje, zawodnicy obu klubów z zapałem korzystali też z atrakcji wodnych w postaci zjeżdżalni, 10-metrowej wieży do skoków, basenu z falami, a także grillowali i zwyczajnie odpoczywali. Pogoda była co prawda nieco kapryśna ale nie zraziła zahartowanych pływaków, dla których woda w każdej postaci jest żywiołem. Wiatr, który towarzyszył pływakom w ciągu pierwszego dnia zawodów przeszkadzał z pewnością w walce o rekordy życiowe ale nie zaszkodził zupełnie w zdobywaniu medali. Ekipa MAL WOPR w 44 Międzynarodowych Zawodach Pływackich wywalczyła 43 medale, z czego aż 19 to medale złote.

Bohaterów zawodów w Niemczech było wielu. Na nową gwiazdę tych zawodów wyrosła trzynastoletnia Wiktoria Grabara, która była bezkonkurencyjna we wszystkich swoich startach i przywiozła z Nordhorn aż pięć złotych medali. Komplet pięciu medali we wszystkich swoich startach zdobyli też ci, którzy już za miesiąc będą rywalizowali z najlepszymi czternastolatkami w Polsce. Nadia Walentynowicz, Jakub Grapentyn oraz Magda Mroczek zdobytymi medalami z pewnością podbudowali swoje morale przez lipcowymi Mistrzostwami Polski. Nadia wywiozła z Niemiec cztery złote i jeden srebrny medal, Kuba obciążył swój bagaż trzema złotymi i dwoma srebrnymi krążkami, zaś Magda wróciła w srebrze, które w liczbie pięciu zawisły na jej szyi. Trzy medale zdobyli w Nordhorn: Aleksandra Ziemińska (złoto i dwa srebra), Kamil Czarnota (trzy krążki w każdym z kolorów), Sławomir Szpaczyński (dwa srebra i brąz) oraz jedenastoletnia Anna Czerwińska, która upodobała sobie kolor srebrny. Dwa złote medale na przepięknym obiekcie w Niemczech wywalczyła niepokonana w stylu klasycznym Liliana Szpaczyńska, co bardzo cieszy trenerki Dorotę Grzywacką i Iwonę Ciecholewską w kontekście sztafety 4x100m stylem zmiennym na lipcowych Mistrzostwach Polski. Również dwa medale, po jednym złotym i srebrnym zanotowali na swoim koncie najmłodszy z braci Patoka, Kacper oraz debiutująca w Nordhorn Klaudia Wolanin. Po raz pierwszy na zawodach w Niemczech startował też Igor Jastrzębski, który otrzymał też nieoficjalny tytuł największego pechowca bowiem aż czterokrotnie w swoich wyścigach zajmował miejsce tuż za podium. Tę pechowa passę odbił sobie w występie na 400m stylem dowolnym w którym z kolei był bezkonkurencyjny.

Po jednym medalu z kolei dorzucili do dorobku naszej reprezentacji; Czarek Gwiazdowski i Dawid Patoka, którzy na 200m stylem grzbietowym zdobyli medale srebrne oraz Michalina Zielska i Maciej Kowalski, którzy zajęli trzeci stopień podium w konkurencji 400m stylem dowolnym. Cieszy szczególnie medal Maćka, który po przeprowadzce do Iławy trenuje w tamtejszym klubie SPP Orka Iława, ale z wielkim sentymentem wrócił do korzeni i wraz z kolegami z rodzimego klubu walczył na zawodach w Niemczech.

fot. MAL WOPR


Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie ci, którzy wspierają rozwój naszego klubu i zawsze można liczyć na ich pomoc. Wielkie podziękowania dla władz miasta Nordhorn oraz działaczy i trenerów zaprzyjaźnionego już klubu pływackiego WASPO Nordhorn, dzięki którym nasz wyjazd był możliwy i pełen atrakcji. Udział w wyjeździe wspierała fundacja Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży, a także Urząd Miasta Malborka, za co wszyscy bardzo serdecznie dziękujemy. Największe podziękowania należą się Rodzicom zawodników, ale również Przyjaciołom naszego klubu, którzy są z nami zawsze, zawsze można na nich liczyć i jak nikt doceniają pracę zarówno zawodników jak i trenerek. Słowa podziękowań kierujemy do; Joanny Kos, Doroty Patoki, Anety Rozalewicz, Sylwiany Szpaczyńskiej, Arkadiusza i Edyty Jendruszewskich oraz Wiesławy i Sławomira Mroczek. Wszystkie zdobyte medale i poczucie dumy z ich zdobywania dedykujemy tym, którzy szczególnie w tym trudnym czasie wspierają działalność Sekcji Pływackiej MAL WOPR.

Iwona Ciecholewska

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe