Sobota, 19.10.2019

Pytamy samorządowców Nowe ronda w Malborku?

  • 19.06.2019, 12:41
  • (JP)
Pytamy samorządowców Nowe ronda w Malborku? fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Zapytaliśmy Pana burmistrza Jana Tadeusza Wilka czy to prawda, że w dzielnicach Piaski i na Południu mają powstać nowe ronda. Dowiedzieliśmy się, że w związku z przyszłoroczną przebudową drogi od „Dekady” na Piaski projektanci zastanawiają się nad zwiększeniem bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z ul. Daleką.

Po pierwsze w pobliżu jest szkoła i dużo dzieci przechodzi tam przez ulicę, a po drugie wiele samochodów ciężarowych, jadących z miasta ma problem ze skręceniem w lewo na ul. Daleką i blokuje przejazd. Na następnym skrzyżowaniu z ul. Koszykową też istnieje problem z wyjazdem z podporządkowanych ulic. Na razie decyzja nie została podjęta, projekt ma zostać zakończony do przyszłego roku.

newralgicznym miejscem jest połączenie ulic Kotarbińskiego i Konopnickiej. Koszt wybudowania tam ronda wynosiłby ponad milion zł, a na to miasta nie stać. Niezbyt bezpiecznych skrzyżowań jest w Malborku więcej. Podsuwamy pomysł zajęcia się problemem przejazdu z ul. Konopnickiej w stronę targowiska. Tam kierowcy muszą wykazać się wyjątkową szybkością myślenia i bystrością, żeby nie zderzyć się z nadjeżdżającymi z prawej autami na dwóch pasach i nie potrącić pieszego na pasach znajdujących się prawie na skrzyżowaniu.

fot. Tomasz Sułkowski

 

(JP)

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe