Poniedziałek, 16.09.2019

Malbork Made Inclusive Uwierzyć w siebie

  • 07.06.2019, 08:14
  • opr. red.
Malbork Made Inclusive Uwierzyć w siebie Fot. T. Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychoawczego w Malborku wystawili swoje prace na wystawie "Malbork Made Inclusive". W środę 29 maja w Szkole Łacińskiej odbył się wernisaż wystawy.

Prace powstały w ramach międzynarodowego projektu z programu ERASMUS + KA2, którego zadaniem jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu młodych osób. Pomocą i radą służyła młodym twórcom Agata Szumska z MCKiE.

Praca artystyczna pozwala podnieść samoocenę uczestników projektów, uwierzyć w swe siły i możliwości, co skutkuje włączeniem się młodych osób w życie społeczne także w innych sferach.

„Malbork made inclusive”, zainicjował Erling Zandfeld z organizacji Maleriforetagen i Vast z Goteborga w Szwecji, we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Malborska realizacja jest częścią międzynarodowego projektu Color Made Inclusive. Podobne przedsięwzięcie realizowane jest w Szwecji i już zarysowuje się w ten sposób początek polsko-szwedzkiego partnerstwa w tym zakresie.

Na wernisaż przybyli Burmistrz Malborka Marek Charzewski i Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz, którzy wraz z dyrektorem MOW Dariuszem Miąskowskim gratulowali młodzieży ich twórczych dokonań. Wręczyli też wychowankom upoinki.

Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających od 30 maja do 12 czerwca w Szkole Łacińskiej - sala Multicentrum - Galeria Żółta +1 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00).

Fot. T. Sułkowski

opr. red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe