Sukces kajakarza Malborskiego Klubu Sportowego „Nogat” Wiktora Żarskiego

  • 27.05.2019, 09:40
  • Andrzej Lewandowski MKS Nogat
Sukces kajakarza Malborskiego Klubu Sportowego „Nogat” Wiktora Żarskiego fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Wolsztynie w dniach 17 – 19 .05.2019 r. zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat, Wiktor Żarski startując na dystansie 10000m zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.

Jest to początek sezonu startowego i wielki sukces malborskiego kajakarza. Dwa tygodnie temu podczas Zawodów Konsultacyjnych Pucharu Polski, Wiktor był w ogólnej klasyfikacji drugim zawodnikiem.

Po zeszłorocznym sukcesie i powołaniu na Turniej Nadziei Olimpijskich w którym startowali kajakarze z całego Świata nasz zawodnik startując w konkurencjach K-1 500m i K-1 1000 m okazał się najlepszym polskim kajakarzem . Od tego czasu Wiktor jest objęty stałym szkoleniem centralnym i uczestniczy w częstych zgrupowaniach Kadry Narodowej.

Wiktor na co dzień jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Dzięki przyjaznej atmosferze w szkole, pomocy i w miarę możliwości indywidualnym podejściu dyrekcji i nauczycieli do sposobu realizacji zajęć lekcyjnych, może realizować swoją sportową pasję.

Bezpośrednio po zawodach w Wolsztynie Wiktor jedzie na zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu i w dniach 24 – 26 maja wyjeżdża z Reprezentacją Polski do Bratysławy na Międzynarodowe Regaty Kajakowe Juniorów.

Andrzej Lewandowski MKS Nogat

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe