Rabenda: przed nami decydujące starcie

  • 24.05.2019, 07:42
  • red.
Rabenda: przed nami decydujące starcie

Podziel się:

Oceń:

Zacznijmy od tego co najbardziej interesuje kibiców, w sobotę mecz z Gwiazdą, zawodników chyba nie trzeba specjalnie motywować do tego meczu?

Wszyscy w Klubie zdajemy sobie sprawę, że będzie to decydujące starcie. Z motywacją nie ma problemu. Zawodnicy doskonale wiedzą o co walczymy w tym meczu. Nie zapominajmy jednak, że do końca sezonu jeszcze 5 kolejek spotkań i trzeba być skoncentrowanym do końca. Zapraszam wszystkich na stadion w sobotę 25 maja o godz. 17:00. Liczymy na wsparcie kibiców.

Runda wiosenna jak się spodziewaliśmy jest trudniejsza. Czy mały kryzys, bo chyba tak można powiedzieć po dwóch meczach bez zwycięstwa, jest za nami?

Rzeczywiście spodziewaliśmy się, że ta runda będzie trudniejsza. Drużyna ma w ostatnich kolejkach lekki spadek formy a przede wszystkim skuteczności pod bramką. Trener jednak wyciąga wnioski i mocno pracujemy nad tym aspektem. Mecz w Nowym Dworze, w którym odmieniliśmy losy w drugiej połowie strzelając 3 bramki bardzo pozytywnie wpłynął na nasze morale. Jestem pewien, że teraz będzie już tylko lepiej.

To może być bardzo dobry rok pod względem sportowym, awansowała już drużyna rocznika 2005, ale przed sporą szansą jest także drużyna z rocznika 2006. Doliczając ten optymistyczny scenariusz awansu seniorów to byłby najlepszy sezon od lat w klubie?

Na to wszyscy liczymy i trzymamy kciuki za każdą z naszych drużyn. Rzeczywiście jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli to będzie bardzo udany sezon. Cieszy mnie to osobiście i daje dodatkowych sił do działania. Poczekajmy jednak do końca rozgrywek bo sport a w szczególności piłka nożna uczy pokory.

Przyjmując pozytywny scenariusz, trzy awanse, wyjazdy do Słupska, Ustki, Bytowa, droższa obsługa meczy u siebie (sędziowie, ochrona). Klub jest przygotowany na taki scenariusz? Czy będzie szukał kolejnych środków?

Nad pozyskiwaniem środków pracujemy cały czas. Opisane okoliczności oczywiście obciążą nasz budżet znacząco i już teraz myślimy jak temu zaradzić. Podejmujemy starania pozyskania nowych sponsorów a także wnioskujemy w wielu programach grantowych. Mam nadzieję, że uda się pozyskać środki zewnętrzne, niezależne od samorządu. Zrobimy wszystko aby umożliwić grę na wyższym poziome szczególnie naszej młodzieży.

22 czerwca planowany jest I Wielki Piknik Piłkarski Pomezanii, może Pan zdradzić trochę więcej w jakiej formie będzie się odbywał?

W tym roku zaplanowaliśmy zakończenie sezonu w takiej właśnie formie. Wielki piknik łączący miniturnieje oraz atrakcje dla najmłodszych. Chcemy żeby miał on otwarty charakter czyli zaprosimy na piknik wszystkie chętne dzieci z rodzinami. Młodzież, która na co dzień szkoli się w Pomezanii rozegra turnieje, my zapewnimy szereg atrakcji i mam nadzieję, że wszyscy się będą świetnie bawić. Liczymy, że rodzice także wezmą aktywny udział i pomogą nam w organizacji. Więcej szczegółów podamy wkrótce ale już teraz zapraszam wszystkich 22 czerwca na stadion miejski przy ul. Toruńskiej.

red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kibic
Kibic 27.05.2019, 09:53
Szybciej Nogat zagra w IV lidze

Pozostałe