I Międzywojewódzki Konkurs "Wytwórnia Talentów"

  • 19.04.2019, 07:08
  • Piotr Olbryś SOSW Malbork
I Międzywojewódzki Konkurs "Wytwórnia Talentów" fot. SOSW Malbork

Podziel się:

Oceń:

Dnia 05.04.2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Malborku, odbył się I Międzywojewódzki Konkurs Talentów dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

W I „Międzywojewódzkiej Wytwórni Talentów” udział wzięli wokaliści, tancerze, instrumentaliści, aktorzy i artyści z zaprzyjaźnionych placówek szkolnictwa specjalnego z Tczewa, Elbląga, Starogardu Gdańskiego, Lasowic Wielkich, Nowego Dworu Gdańskiego, Uśnic, Kołozębia i Malborka.

W trakcie wydarzenia widzowie mieli możliwość poznania młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Konkurs był niepowtarzalną okazją podziwiania wzruszających, niezapomnianych występów artystycznych, pełnych emocji i radości płynącej z życia.

W wyniku obrad jury w składzie - Pani Henryka Kropidłowska, Pani Agnieszka Daniłów oraz Pan Jacek Suchiński, spośród piętnastu uczestników wyłoniono trzech finalistów.

I miejsce zajął zespól "Hit 21 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr. 1 w Elblągu, który zaprezentował się w interpretacji dwóch utworów ,,Wow” i ,,Weź nie pytaj” Pawła Domagały

II miejsce ex aeqo przyznano – Jakubowi Rosiak – młodemu raperowi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku oraz Patrykowi Graff ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Nowym Dworze Gdańskim, który zaśpiewał z własnym akompaniamentem gitarowym.

III miejsce przydzielono zespołom "Półnutki" i" Dzwoneczki" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Kołozębiu, które zaprezentowały się w tańcu, śpiewie oraz grze na dzwonkach chromatycznych.

W wyniku głosowania publiczności, laureatem konkursu i najwybitniejszym talentem I edycji Międzywojewódzkiego Konkursu "Wytwórnia talentów" został zespół "Hit 21" z Sosw nr. 1 w Elblągu.

Zorganizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Malborku konkurs, pozwolił osobom niepełnosprawnym zaistnieć w środowisku oraz realizować i spełniać najskrytsze marzenia.

Tego typu spotkania są bardzo potrzebne i powinny być kontynuowane w przyszłości. Integrują bowiem i zbliżają, uczą wrażliwości na otoczenie, a przede wszystkim pozwalają cieszyć się z najdrobniejszych nawet osiągnięć i przeżywać poczucie sukcesu, tak bardzo ważne w przypadku osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną.

fot. SOSW Malbork

Piotr Olbryś SOSW Malbork

Zdjęcia (8)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe