XII Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie już za nami.

  • 19.04.2019, 07:02
  • Tomasz Farysej
XII Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie już za nami. fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Do udziału w Olimpiadzie która przebiegała pod hasłem „Bezpieczne wakacje” zgłosiło się 1382 uczniów z 44 pomorskich szkół ponadpodstawowych. Do pisania testu w pierwszym etapie konkursu zasiadły 994 osoby w 9 miastach, z Malborka 49. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 467 osób w tym 35 z naszego miasta. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 28-osobowe grono finalistów (3 uczennice z II LO z Malborka).

Ponieważ jedna osoba nie złożyła pracy w wymaganym terminie, w finałowych przesłuchaniach i podziale nagród wzięło udział 27 uczestników XII Olimpiady z 9 miast.
Zadaniem każdego finalisty było zdiagnozowanie najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji oraz przedstawienie ciekawych rozwiązań tych problemów. 12-osobowa komisja konkursowa brała pod uwagę wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.
Zwyciężczyni, uczennica z Gdańska otrzymała nagrody o wartości ok. 20 tys. zł. między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną, laptop i 1000 zł w gotówce. Należy podkreślić, że każdy z 27 finalistów otrzymał cenne nagrody min. laptopy, tablety, czytniki ebook, rowery, smartfony.

Uczennice z Malborka; Julia Cacała, Klaudia Marciniak i Oliwia Sikorska zajęły kolejno 14, 17 i 24 miejsce.

Organizatorami XII Olimpiady były: Straż Miejska w Malborku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz straże miejskie z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Partnerem przedsięwzięcia był Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

fot. Tomasz Sułkowski

Tomasz Farysej

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe