Sobota, 20.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Miejski etap turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  • 09.04.2019, 07:57
  • KPP Malbork
Miejski etap turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym fot. KPP Malbork
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w sobotę przeprowadzili międzyszkolne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności praktyczne jazdy na rowerze po specjalnie wyznaczonej i oznakowanej trasie. Dwie zwycięskie drużyny wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych wezmą udział w etapie powiatowym.

W sobotę (6 kwietnia 2019 roku) o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Malborku rozpoczął się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W miejskim etapie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem konkursu jest popularyzowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poszerzenie wiedzy najmłodszych użytkowników dróg z zakresu przepisów ruchu drogowego. Podczas turnieju zawodnicy zmierzyli się z testem ze znajomości przepisów, pokonali tor przeszkód, musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze po specjalnie wyznaczonej i oznakowanej trasie wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego malborskiej komendy. Wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku. Najlepsi zawodnicy w nagrodę otrzymali rowery. Dyplomy oraz nagrody dla  uczestników wręczał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku. Jak co roku w organizację konkursu włączył się Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, który przekazał elementy odblaskowe. Zwycięscy będą walczyć w finale powiatowym, który odbędzie się już wkrótce.

fot. KPP Malbork

KPP Malbork

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe