Sobota, 20.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

W Nowym Stawie „stawiają na rodzinę”

  • 08.04.2019, 08:18
  • Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie
W Nowym Stawie „stawiają na rodzinę” fot. materiały prasowe
Podziel się:
Oceń:
Nowostawski samorząd przystępuje do wartej 10 mln zł rewitalizacji Nowego Stawu. W pierwszej kolejności powstanie Centrum Wsparcia Rodziny w budynku przy ul. Słowackiego 6. Jeszcze w marcu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie remontu i adaptacji budynku.

Zintegrowany projekt rewitalizacyjny Nowego Stawu składa się z dwóch komponentów: projektu społecznego pn. „Stawiamy na rodzinę” oraz projektu infrastrukturalnego pn. „Miasto przyjazne mieszkańcom” i opiewa łącznie na ponad 10 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 6,6 mln zł. W ramach działania społecznego powstanie Centrum Wsparcia Rodziny.

Placówka będzie się mieściła na parterze i pierwszym piętrze budynku przy ul. Słowackiego 6, w miejscu dawnej przychodni zdrowia. W skład Centrum Wsparcia Rodziny wejdą: placówka dziennego wsparcia ze świetlicą, gdzie dzieci i młodzież wezmą udział w zajęciach dodatkowych i rozwiną swoje umiejętności oraz poradnia dla rodziców, w której będzie można uzyskać porady specjalistów. Będą tam dyżurować m.in. psycholog i prawnik.

Równolegle do prac budowlanych zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie placówki, a także wyłoniony zostanie podmiot, który Centrum Wsparcia Rodziny poprowadzi.

Zadania rewitalizacyjne w ramach unijnego projektu będą realizowane przez kilka lat. Planowany jest m.in. remont części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych przy ul. Matejki 6, 9 10 oraz Ogrodowej 8, 9 i 10. Zagospodarowany zostanie teren osiedla wielorodzinnego przy ul. Słowackiego i Mickiewicza, a także osiedla w obrębie ulic: Ogrodowej, Prusa, Asnyka, Matejki i Młyńskiej. W ramach tych inwestycji odbędą się remonty dróg, chodników, nastąpi wymiana oświetlenia. Poprawi się estetyka przestrzeni publicznej osiedli położonych na obszarze rewitalizacji.

Projekt rewitalizacyjny finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 8.1.2. Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta oraz działania 6.2.2 Rozwój usług społecznych.

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe