wtorek, 19 marca 2024 06:06

Karny zdecydował o wyniku meczu Wisła – Pomezania (ZDJĘCIA, FILM)

W sobotę 6 kwietnia w Tczewie na stadionie przy ul. Ceglarskiej doszło do bardzo ciekawego meczu pomiędzy tczewską Wisłą a Pomezanią Malbork. Obie drużyny przed meczem zajmowały wysokie lokaty, a wynik tego meczu mógł przesądzić w walce o awans do IV ligi.
Pomezania wywiozła z Tczewa cenne trzy punkty

Autor: fot (tt)

Początek meczu obie drużyny rozgrywały ostrożnie, zabezpieczając mocniej dojście do własnej strefy obronnej. Po kilkunastu minutach Wisła osiągnęła delikatną przewagę efektem czego było przprowadzenie kilku groźnych akcji. W 20. minucie Kamil Nowaczyk po dośrodkowaniu prze Marcina Rajcha, niepilnowany przez obrońców przestrzela z 11 metrów. W 23. minucie Łukasz Gajewski z kilku metrów trafia obok słupka. Minutę później Maciej Pawłuszek po wykonaniu rzutu rożnego kieruje pilka głową wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie na czystą pozycję wychodził Piotr Sobieraj z Pomezanii, jednak czujny Szymon Szuder ubiegł go na jedenastym metrze. Chwilę później Sławomir Ziemak oddał strzał z dwudziestu metrów, piłka przemknęła obok lewego słupka. Pierwsza połowa kończy się remisem 0:0.

W drugiej połowie malborczycy skuteczniej powstrzymywali ataki tczewian i przez pierwsze minuty sami przeprowadzili kilka składnych akcji. W 62 minucie obrona Pomezanii popełnia błąd i piłka na jedenastym metrze trafia do Kamila Nowaczyka. Bramkarz gości Dawid Pelcer popisał się wspaniałą interwencją wybijając piłkę poza boisko po silnym strzale. W 64. minucie sam na sam z bramkarzem Wisły był Wojciech Szoska, strzelając z kilku metrów. Tym razem jeszcze efektowniejszą interwencję od swojego rywala popisał się bramkarz gospodarzy. Chwile później Karol Opczyński minął się przed samą bramką z piłką po wykonanym rzucie rożnym. Decydujący moment przyszedł w 71. minucie, kiedy Maciej Pawłuszek po faulu na napastniku Pomezanii, sędzia dyktuje rzut karny. Bramkę na 1:0 zdobywa z jedenastki Piotr Sobieraj. Trener Wisły stawia wszystko na jedną kartę i dokonuje potrójnej zmiany. Wynik jednak już nie uległ zmianie i trzy punkty w spotkaniu stojącym na wysokim poziomie zdobywa Pomezania Malbork.

Wisła Tczew : Pomezania Malbork 0:1 (0:0)
0:1 Piotr Sobieraj 72’

Wisła Tczew: Szymon Szreder- Łukasz Gajewski (Paweł Bobrzyński), Maciej Pawłuszek, Maciej Roziński, Daniel Lorkowski, Mateusz Szlija, Paweł Kamiński (Błażej Piepiórka), Karol Ćwikliński, Marcin Rajch, Karol Opczyński, Kamil Nowaczyk (Karol Skotnicki)

Pomezania Malbork: Dawid Pelcer - Tomasz Owsianik, Łukasz Skalski, Tomasz Jeleń, Kacper Dyl (Piotr Koller), Marcin Wujecki, Kamil Dryjas (Patryk Korynt), Sławomir Ziemak, Mateusz Sroka (Robert Gdela), Piotr Sobieraj (Rafał Galeniewski), Wojciech Szoska

Żółte kartki: Paweł Kamiński, Karol Opczyński, Karol Ćwikliński (Wisła Tczew), Marcin Wujenki, Łukasz Skalski, Robert Gdela (Pomezania Malbork)

FILM: sytuacje z I i II połowy