Sobota, 20.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Stadionie Miejskim

  • 20.03.2019, 10:05
  • (opr. red.)
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Stadionie Miejskim fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
16 marca na budynku przy bramie głównej Stadionu Miejskiego przy ul. Toruńskiej odsłonięto tablicę pamięci poświęconą Stanisławowi Górskiemu, trenerowi i wychowawcy kilku pokoleń malborskich piłkarzy. Żył w latach 1921-1999, wychował kilka pokoleń zawodników, odgrywając ważną rolę w malborskiej piłce nożnej, najpierw jako zawodnik, później trener, którym był 40 lat – do 1992 roku. Pełnił ponadto szereg innych funkcji społecznych.

Do naszej redakcji przysłał podziękowania syn Stanisława Górskiego, pan Janusz Górski, były piłkarz Nogatu i długoletni trener młodzieży w Pomezanii.

„Chciałbym serdecznie podziękować panu staroście powiatu malborskiego, Mirosławowi Czapli oraz Zarządowi Powiatu za ufundowanie tablicy upamiętniającej pamięć mojego Taty i organizację dzisiejszej uroczystości. Dziękuję także panu burmistrzowi miasta Malborka Markowi Charzewskiemu oraz Urzędowi Miasta za wyrażenie zgody na umieszczenie tej tablicy na Stadionie Miejskim w Malborku. Pragnę wyrazić podziękowanie radnemu Przemkowi Wądołowskiemu, autorowi projektu tej jakże pięknej tablicy na Stadionie Miejskim w Malborku, jak również panu Piotrowi Szwedowskiemu – członkowi Zarządu rady Powiatu i Darkowi Pośpiechowi, którzy byli mocno zaangażowani w sprawę realizacji tego projektu. Składam podziękowania na ręce wszystkich, od których wyszła inicjatywa dzisiejszej uroczystości, bez Was byłoby to niemożliwe. Bóg zapłać ks. proboszczowi Robertowi Branickiemu za piękne słowa o moim Tacie i poświęcenie tablicy. Serdeczne podziękowania kieruję do malborskich mediów, które „odkurzyły” i odświeżyły postać mojego Taty.

No i pięknie dziękuję Wam wszystkim, którzy zaszczyciliście swoją obecnością tę Uroczystość.

Myślę, że mój tata patrzy z góry i cieszy się bardzo z tego powodu, a ja, jako syn jestem szczęśliwy i dumny, że miałem takiego Ojca”.

Janusz Górski

fot. Tomasz Sułkowski

(opr. red.)

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe