Sobota, 20.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Rowerem na koniec Europy DROGA ŚWIĘTEGO JAKUBA z Krzysztofem Skokiem

  • 18.03.2019, 07:36
  • Danuta Czop, MBP
Rowerem na koniec Europy DROGA ŚWIĘTEGO JAKUBA z Krzysztofem Skokiem
Podziel się:
Oceń:
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Klubu Podróżnika. Tym razem zapraszamy naszych czytelników, miłośników podróży i turystyki rowerowej oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Krzysztofem Skokiem, który przemierza świat rowerem.

Z zamiłowania podróżnik i obieżyświat, z wykształcenia politolog i ekonomista. Podróżnik,pochodzący z Dąbrówki Malborskiej , odwiedził w czasie swoich rowerowych wypraw ponad 60 państw Europy, Azji i Afryki. Jego najdłuższa wyprawa do Pekinu na Igrzyska Olimpijskie w 2008 roku to ponad 10.000 km przejechanych samotnie na dwóch kółkach. Odwiedził m.in. Ziemię Świętą, Bałkany, Maroko, Pireneje, Alpy, Skandynawię, Naddniestrze, Islandię, Wielką Brytanię, Maltę czy ostatnio Kubę.

W czasie spotkania opowie o swojej pątniczej wyprawie rowerowej Camino de Santiago. Celem pielgrzymów wędrujących Drogą Św. Jakuba jest katedra św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela. W katedrze tej wedle legend i wierzeń znajduje się grób i ciało Świętego Jakuba Starszego- jednego z dwunastu Apostołów.

Krzysztof Skok swoje wyprawy opisuje w książkach, które są dziennikami podróży. Dzień po dniu opisuje trasę, poznanych ludzi, ciekawe miejsca, pokonane dystanse, życie w drodze, ludzką dobroć i życzliwość. Do tej pory wydane zostały 3 : Rowerem na Igrzyska,Rowerem przez świat, Rowerem po Europie. W czasie spotkania będzie można kupić je w promocyjnej cenie i otrzymać osobistą dedykację.

Na spotkanie zapraszamy w czwartek 21 marca na godzinę 17 do Mediateki w Szkole Łacińskiej. Wstęp wolny.

Danuta Czop, MBP

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe