Poniedziałek, 20.05.2019

8 i 9 marca w Malborku były pełne wrażeń

  • 14.03.2019, 07:47
  • red.
8 i 9 marca w Malborku były pełne wrażeń fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Było kulturalnie i biznesowo. Kulturalną ucztę przygotowało Malborskie Centrum Kultury i Edukacji organizując koncert „Trzech Tenorów i Kobieta …”, a na „biznesowe” spotkanie zapraszało Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.

8 marca w zamkowym Karwanie, dosłownie pękającym w szwach od licznie przybyłej publiczności, rozbrzmiewały najpiękniejsze arie z operetek, porywające popisowe pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, piosenki z repertuaru światowego oraz popisowe "zbiorówki" tenorowe oparte na doskonale znanych przebojach Jana Kiepury.

Widzowie usłyszeli utwory takie jak m.in. pieśni "O, sole mio!", "Granada", "Torna a Surriento", "Funiculi funicula", "Cielito lindo", "Brunetki, blondynki", "Nonin, ach uśmiechnij się" piosenki "Volare", "Besame mucho", "Delilah", "Tak całkiem bez dziewczątek" z operetki "Księżniczka Czardasza" Emmericha Kalmana, "Yokohama" z operetki "Wiktoria i jej Huzar Paula Abrahama, duet Boniego i Ferryego "Artystki z Varietee" z operetki "Księżniczka Czardasza" Emmericha Kalmana. Tytułowa kobieta - Anna Jurczyńska zabrała publiczność w świat musicalu i muzyki filmowej. Zaśpiewała m.in. song z musicalu "Nędznicy", "Kabaret", piosenki z filmów i znane hity z repertuaru artystów takich jak m.in. Celine Dion czy Whitney Houston. Tzrej tytułowi tenorzy zaś to Piotr Bracichowicz, Sylwester Targosz-Szalonek i Romuald Spychalski.

Z kolei dzień później – w sobotę 9 marca - Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku już po raz czwarty zaprosiły Panie . wieczór pełen atrakcji z okazji ich święta.

Tym razem tematem przewodnim był biznes, a dokładniej przedsiębiorczość jako cecha, którą wszystkie kobiety posiadają. O tym, że tak jest nie musi wcale świadczyć prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Przecież każda rodzina jest trochę jak firma, którą ktoś musi zarządzać, aby mogła dobrze działać. Przedsiębiorczość przejawia się często w zaradności, wielkiej umiejętności łączenia wielu zadań, czasami bardzo różnych i bardzo angażujących, a także zarządzaniu sytuacjami trudnymi, kryzysowymi.

Specjalnymi gośćmi były Panie: Agnieszka Cegielska, Elżbieta Nowalska oraz Joanna Godecka. Muzyczną niespodziankę przygotował zespół Amber Chant, natomiast spotkanie poprowadziła Marta Szewczyk. Podczas spotkania można było kupić książki Autorek oraz poprosić o autograf i osobistą dedykację.

Umownym biletem wstępu były zakrętki, które zostaną przekazane rodzicom Weroniki, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację dziewczynki.

fot. Tomasz Sułkowski

red.

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe