Poniedziałek, 20.05.2019

Duże lokum dla organizacji pozarządowych

  • 13.03.2019, 09:33
  • Joanna Pawłowska
Duże lokum dla organizacji pozarządowych fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Centrum Organizacji Pozarządowych ma nowe lokum. Dwa podmioty, które wygrały konkurs, będą przez 3 lata prowadzić je wspólnie. To Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw, której prezesem jest Anna Szade i Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego z prezesurą Magdaleny Klaudii Adamskiej. Miejscem jest siedziba spółdzielni przy ul. Grunwaldzkiej 16-18. COP będzie otrzymywał od miasta dotacje w wysokości 20 000 zł rocznie.

Przybyłych na pierwsze spotkanie przedstawicieli kilkunastu organizacji pozarządowych przywitała Anna Szade.

- To miejsce jest dla was. Jeżeli chcecie coś robić, te pomieszczenia są to waszej dyspozycji - zapraszała. – Na dzisiejszym spotkaniu poznajmy się, a na kolejnym, już roboczym, ustalimy Państwa potrzeby, regulamin a także dni i godziny, w których będą pełnione dyżury doradcy. Pamiętajmy, że będziemy wspierali nie tylko Państwa, ale również grupy nieformalne oraz mieszkańców.

COP nie ma dostępu do bazy danych organizacji. Z tego powodu informacje przekazywane są „pocztą pantoflową” i dzięki mediom.

- Będziemy starali się docierać do organizacji ze wszystkimi bieżącymi informacjami, wykorzystując wszystkie możliwe sposoby. Mamy deklarację wsparcia ze strony Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych wyjaśnia A. Szade. - Myślę, że po miesiącu wszystko stanie się już jasne.

Burmistrz Marek Charzewski i Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz pogratulowali obu paniom wygranego konkursu.

- Idea trzyletniego okresu działania wynikła z rozmów z organizacjami i Malborską Radą NGO. Jeden rok, jak było do tej pory, to za krótko, by zrobić plany i wprowadzić je w życie. Życzę obu paniom powodzenia – powiedział burmistrz.

Goście mieli możliwość obejrzenia na fotografiach dokumentacji roku pracy nad adaptacją pomieszczeń po dawnej fabryce tytoniu i zwiedzenia pomieszczeń swojego nowego lokum. Przedstawiciele trzeciego sektora nie mieli dotąd dobrego miejsca do wspólnych spotkań.

- Podoba nam się tutaj. Są duże sale na koncerty i szkolenia oraz niewielkie do kameralnych rozmów- dzielili się uwagami.

W przyjaznej atmosferze, przy kawie i ciasteczkach rozpoczęli przygotowywać wspólne plany.

Jednym z gości był Krzysztof Hajbowicz, który zaprosił wszystkich na spotkanie pod hasłem „Zgoda buduje – niezgoda rujnuje” zorganizowane przez Malborskie Forum Pomocowe. Odbędzie się ono 21 marca br w godz. 16,00 – 20,00 w Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw. Poruszane będą tematy dotyczące m.in. przeciwdziałaniu mowie nienawiści, problemów wznawiających działalność Punktu Weryfikacji Ofert Pracy czy organizacji zajmujących się niepełnosprawnością.

fot. Tomasz Sułkowski

Joanna Pawłowska

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe