Poniedziałek, 20.05.2019

Romantyczna Dama z kotkiem

  • 11.03.2019, 08:06
  • Joanna Pawłowska
Romantyczna Dama z kotkiem fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
W Galerii Nova mieszczącej się w Szpitalu Jerozolimskim odbył się wernisaż wystawy „Dama z kotkiem” Ewy Boguckiej-Pudlis.

Artystka jest absolwentką malarstwa ASP w Gdańsku. Po studiach nie mogła się zdecydować czy chce malować. Szukała czegoś nowego, nowych inspiracji. I znalazła. Przez pierwsze ponad 10 lat zajmowała się ilustrowaniem książek. Z perspektywy czasu to była dobra decyzja, twierdzi.

- Tam ważne były szczegóły, precyzyjność, to był drobny format - wyjaśniała.

Artystka wróciła do malarstwa. W sali głównej można podziwiać jej obrazy, zarówno te stare z lat 80tych, jak i współczesne. A na wystawie przedstawia oba rodzaje swojej twórczości.

- Najważniejsze w malarstwie są siła, moc, przekaz. A gdy wybieram temat to chcę pokazać ręce, nogi, duszę i klimat. Maluję jak najlepiej potrafię w danym momencie - powiedziała.

Artysta, który niedawno wystawiał swoje prace w Galerii Nova, Jacek Albrecht tak komentował wystawę.

- Jest to malarstwo nastroju, pełne tajemnic, klimatu, romantyczne w stylu romantyzmu angielskiego; sięgające tradycji średniowiecza. To klimat półmroku, zmierzchu i księżyca.

Wśród gości podziwiających twórczość E. Boguckiej-Pudlis znaleźli się Mirosław Jankowski i Beata Bielicka.

- To jest jak fotografia – twierdzi M. Jankowski. – Autorka przetwarza rzeczywistość. W obrazach jest dużo kolorów, nie są monotonne. To spektrum zainteresowań z oddającym światłem, w którym najczęściej jest człowiek. I przebija z nich humanizm.

- To malarstwo emanuje ciepłem, te obrazy chciałoby się kupić do domu. Czuje się w nich osobowość autorki – dodała A. Bielicka.

Wystawę można oglądać jeszcze do 15 marca 2019 r.

fot. Tomasz Sułkowski

Joanna Pawłowska

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe