Poniedziałek, 20.05.2019

W II LO sukces goni sukces

  • 11.03.2019, 07:59
  • Rafał Łakomy koordynator ds mediów w II LO
W II LO sukces goni sukces
Podziel się:
Oceń:

28 lutego w Szkole Łacińskiej w Malborku odbył się Młodzieżowy Dzień Przedsiębiorczości After Graduation. Swoją obecnością zaszczycili nas Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta Malborka, Dyrektor Urzędu Pracy w Malborku, Dyrektor ZSP nr 3 i Dyrektor I LO. Po oficjalnym przywitaniu głos zabrała Pani Karolina Pawlak oraz Maciej Rażewski omawiając jak występować publicznie, Panowie Dawid Zieliński i Jarosław Filipczak omawiali jak realizować plany w biznesie. Uczniowie wszystkich szkół średnich pracowali w grupach zmagając się z narzuconymi tematami. II LO reprezentowała klasa Ia podzielona na dwie grupy. Obie grupy z naszej szkoły prezentowały swoje prace w formie debaty. Całe spotkanie zakończyło się dla nas dużym sukcesem, w zmaganiach obie grupy zajęły I miejsce. Uczestnicy otrzymali nagrody z rąk Marszałka Województwa oraz zaproszenie do Gdańska. Opiekunem młodzieży II LO jest Bożena Kędra.

Kolejny sukces uczniów II LO w Malborku to zakwalifikowanie się do drugiego etapu X Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem Konkursu jest Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej. W konkursie wzięło udział 387 uczniów z 40 szkół z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowano tylko 29 uczniów z całej Polski w tym dwójkę właśnie z II LO w Malborku - Mateusza Stankiewicza z klasy IE i Przemysława Biernackiego z IIC. Już 7 marca uczniowie wyjeżdżają do Koszalina by tam stoczyć bój w dwóch etapach i być może odnieść kolejny sukces. Organizatorką i pomysłodawczynią zaangażowania się w ten konkurs w II LO jest Anna Gąsior, która także pojedzie do Koszalina aby wspierać uczniów w ich zmaganiach konkursowych.

I jeszcze jeden sukces. Oliwia Osowicka z klasy I e zakwalifikowała się do II etapu VIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Konkurs organizowany był pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Prezentowany poziom przez uczniów był bardzo wysoki; wybór uczniów do II etapu okazał się wyjątkowo trudnym zadaniem. Dalsze zmagania już 14 marca na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Prawa i Administracji w Gdańsku.

Opiekę merytoryczną sprawowała Bożena Kędra.

Rafał Łakomy koordynator ds mediów w II LO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe