Sobota, 24.08.2019

Powstanie nowa miniatura zamku

  • 11.02.2019, 08:41 (aktualizacja 11.02.2019, 08:44)
  • (red.)
Powstanie nowa miniatura zamku fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Koniec niekończących się napraw dewastowanej przez wandali makiety zamku. Ma ją zastąpić całkiem nowa, wykonana z bardziej odpornych na zniszczenia materiałów. Zapowiada się też, że nowa makieta będzie ładniejsza i ciekawsza – ma odtwarzać część warowni według stanu sprzed zniszczeń II wojny światowej.

Wygląd makiety odtwarzającej zamek z około 1938 roku był konsultowany z pracownikami Muzeum Zamkowego. Mury makiety warowni ma otaczać nawodniona fosa – i jeśli wierzyć projektowi – także fragment Nogatu.

Nowa atrakcja miejska powstaje przy współudziale wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Radzie Gospodarczej działającej przy burmistrzu Malborka. Zgłaszają się też przedsiębiorcy spoza Rady. Przy makiecie umieszczone zostaną znaki firmowe przedsiębiorstw partycypujących w budowie makiety, będzie to więc dla nich znakomita reklama.

Wstępnie koszt miniatury zamku szacuje się na 50 tys. złotych. Najmniejsza „cegiełka” na jej budowę kosztuje 1000 zł netto.


Osoby zainteresowane współfinansowaniem zadania mogą się kontaktować ze Zbigniewem Charmułowiczem – tel. 885 689 993, e-mail: [email protected]

(red.)

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe