Sobota, 24.08.2019

Po raz piąty w „piątce”

  • 08.02.2019, 08:04
  • (red.)
Po raz piąty w „piątce” Fot. Justyna Lijka
Podziel się:
Oceń:
Szkoła Podstawowa nr 5 w Malborku nosząca imię organizacji UNICEF, z racji samego patronatu jest niejako zobligowana do tego, żeby finał międzynarodowej akcji „Dzień Wszystkich Kolorów Świata” odbywał się w jej progach. Tak było i tym razem. 30 stycznia po raz piąty odbył się finał polskiej edycji światowego projektu edukacyjno-pomocowego UNICEF.

W szkolnej auli odbyła się też licytacja szmacianych laleczek, wykonanych przez uczniów, rodziców i dziadków (a raczej babcie), nauczycieli, opiekunów i wszystkie osoby, które chciały wesprzeć akcję. Każdy też mógł wybrać taką laleczkę, by się nią zaopiekować – maskotki miały „metrykę urodzenia”, czyli datę, kiedy powstały i każda nosi jakieś imię. Zaopiekowanie się laleczką jest jednocześnie wkładem w ratowanie życia dzieci, ponieważ wiązało się z przekazaniem charytatywnej darowizny na fundusz na szczepionki dla dzieci na całym świecie.

Imprezę w szkolnej auli uatrakcyjniały występy dzieci z SP 5 i pyszności w szkolnej kawiarence przygotowane przez rodziny uczniów.

Fot. Justyna Lijka

(red.)

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe