Radni zadecydowali o podwyżkach cen biletów MZK

  • 07.02.2019, 08:31 (aktualizacja 07.02.2019, 08:34)
  • Robert Lijka
Radni zadecydowali o podwyżkach cen biletów MZK fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

A jednak – ceny biletów MZK w Malborku wzrosną skokowo – aż o 20 proc. Nowy cennik wejdzie w życie 14 dni po opublikowaniu go w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. 10 radnych głosowało za przyjęciem uchwały o zmianie cennika usług MZK, 8 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Obrady nad powyższą kwestią zdominowały V Sesję Rady Miasta.

Swoje uwagi do projektu zarządu miejskiej spółki zgłaszali m.in. członkowie prezydium Rady, Przewodniczący Paweł Dziwoszi wiceprzewodniczący Tomasz Klonowski. Zastrzeżenia do skali podwyżki wnosili ponadto m.in. wiceprzewodniczący Rady Miasta Jacek Markowski oraz radni Adam Ilarz i Arkadiusz Mroczkowski. Omawiano też strategię działań zarządu MZK na najbliższe lata, radny Dariusz Rowiński nawiązał w tym kontekście do planu zakupu autobusów elektrycznych.

- Spółka powinna być zarządzana lepiej. Decyzje powinny być podejmowane wobec osób, które tą spółką zarządzają - mówił Przewodniczący Paweł Dziwosz. Jego słowa zatem odnieść należy także do Małgorzaty Zemlik, prezes MZK, która referowała projekt uchwały w sprawie odpłatności za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w zakresie zadania o charakterze użyteczności publicznej w przewozach pasażerskich na terenie miasta Malborka. Prezes MZK przekonywała radnych o konieczności przyjęcia propozycji zarządu spółki w przedmiotowej sprawie. (...)

Więcej w bieżącym numerze Gazety Malborskiej z dnia 6 lutego 2019


 

Robert Lijka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe