Sobota, 24.08.2019

100-lecie służb zatrudnienia w Polsce

  • 07.02.2019, 08:27 (aktualizacja 07.02.2019, 08:30)
  • (red.)
100-lecie służb zatrudnienia w Polsce fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Pracownicy malborskiego Powiatowego Urzędu Pracy obchodzili święto setnej rocznicy utworzenia w Polsce państwowych urzędów pośrednictwa pracy.

W 1919 roku Polska była jednym z pierwszych krajów Europy, w którym utworzono państwową służbę zatrudnienia. Instytucja ta w naszym kraju ma więc wiekową już tradycję, sięgającą początków odzyskania niepodległości. Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy podpisał wówczas Józef Piłsudski.

Podczas jubileuszowej uroczystości w Szkole Łacińskiej 1 lutego br. starosta Mirosław Czapla wręczył dyplomy z podziękowaniami pracownikom PUP szczycącym się najdłuższym stażem w służbach zatrudnienia i pośrednictwa pracy.

fot. Tomasz Sułkowski

(red.)

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe