Nowa karetka PCZ

  • 31.01.2019, 08:06
  • (red.)
Nowa karetka PCZ fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Bus do przewozu osób dializowanych został została oficjalnie przekazany 23 stycznia Powiatowemu Centrum Zdrowia.

Spółka powiatu malborskiego zarządzająca szpitalami w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim wzbogaciła swoje wyposażenie o specjalny samochód, który posłuży do przewozu stukilkudziesięciu pacjentów dializowanych z powiatu malborskiego i częściowo z powiatów sztumskiego i nowodworskiego. Bez codziennego dializowania pacjenci z niewydolnością nerek nie są w stanie normalnie funkjonować, zagrożone jest ich życie, dlatego karetki do ich przewozu są tak ważnym elementem wyposażenia szpitala.

- Gdyby nie dofinansowanie z powiatu, to spółka nie bardzo na taki zakup mogłaby sobie pozwolić . Dziękujemy panu staroście za dofinansowanie tego busa - powiedział Paweł Chodyniak, , prezes Powiatowego Centrum Zdrowia, odbierając kluczyki z rąk starosty malborskiego Mirosława Czapli. Stacja dializ znajduje się na terenie malborskiego szpitala i niezbędne jest dowiezienie w to miejsce rozproszonych w trzech powiatach pacjentów. Wykonuje się w związku z tym ponad 400 kursów miesięcznie. Karetka może jednorazowo zabrać 9 pacjentów. Zakup nowego busa był niezbędny, ponieważ dotychczas używany jest już mocno wyeksploatowany.

(red.)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe