(ZDJĘCIA) „Doroty” 2019 Kapituła miała ciężki orzech do zgryzienia.

  • 30.01.2019, 10:09 (aktualizacja 30.01.2019, 10:15)
  • (red.)
(ZDJĘCIA) „Doroty” 2019 Kapituła miała ciężki orzech do zgryzienia. fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Mszą Świętą w intencji gminy, odprawioną w świątyni pw. św. Michała Archanioła, rozpoczęły się 26 stycznia uroczystości w Miłoradzu. Podczas uroczystej gali ogłoszono nazwiska trojga nowych laureatów Nagrody Doroty: Sylwii Kaszuby, Elżbiety Marks i Stanisława Sadowskiego.

Po Mszy św. rozpoczęła się Uroczysta Sesja Gminy Miłoradz, podczas której już po raz dwunasty ogłoszono laureatów Nagrody Doroty. W związku z tym, że Kapituła konkursu w danym roku może nagrodzić maksymalnie tylko trzy osoby bezinteresownie działające na rzecz lokalnej społeczności, jest to prawdziwie twardy orzech do zgryzienia – jak mówił Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza.

Pierwsza z tegorocznych laureatek, Sylwia Kaszuba, uczy języka angielskiego w Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, a nagrodzona została za to, że dodatkowo uczy i zachęca uczniów do poznawania historii własnej gminy i uwrażliwia ich na piękno jej krajobrazu. Za troskę o przydrożną kapliczkę w Miłoradzu odebrała z kolei nagrodę Elżbieta Marks. Także kolejnemu laureatowi, Stanisławowi Sadowskiemu, leży na sercu piękno miejsca, w którym żyje. Za to, że dba o estetykę swojego sołectwa we wsi Mątowy Małe i że dodatkowo potrafi tą troską „zarazić” innych mieszkańców, został nagrodzony tym zaszczytnym wyróżnieniem, jakim jest Nagroda Doroty.

Cała trójka otrzymała Nagrody, czyli medaliki w kształcie zarysów gminy Miłoradz z z wizerunkiem żyjącej w średniowieczu błogosławionej Doroty Schwartze urodzonej we wsi Groß-Montau (dzisiejsze Mątowy Wielkie). Na odwrocie każdego medalika znajduje się bursztyn.

Podczas uroczystej sesji gminy wręczono ponadto nagrody i wyróżnienia za dekoracje świąteczne posesji na terenie gminy oraz upominki dla osób przygotowujących dania na „Noworoczny Stół Gminy Miłoradz”.

Na zakończenie uroczystości obecni mogli skosztować tych kulinarnych smakowitości z Noworocznego Stołu, a wszystko zwieńczył koncert Roberta Moskwy, aktora znanego telewidzom m.in. z serialu „M jak Miłość”.

(red.)

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe