Sobota, 24.08.2019

Mieszkańcy Malborka szli w ciszy

  • 17.01.2019, 08:55
  • RL
Mieszkańcy Malborka szli w ciszy fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Spontanicznie, na wezwanie burmistrza Malborka Marka Charzewskiego i starosty malborskiego Mirosława Czapli, kilkuset mieszkańców przeszło spod szkoły muzycznej na Plac Jagiellończyka w marszu pod hasłem „Stop nienawiści”.

Tragedia jaka wydarzyła się podczas finału WOŚP w Gdańsku - śmierć prezydenta Pawła Adamowicza, zadana przez zbrodniarza, który po okrutnym morderstwie jeszcze przez chwilę triumfował na scenie - poruszyła całą Polskę. W wielu miastach odbyły się marsze w intencji zatrzymania podziałów i zła rozpanoszonego w życiu publicznym, zła jakie generuje rozmaity „hejt” i nienawistne wypowiedzi.

W Malborku mieszkańcy, którzy przyszli w poniedziałkowy wieczór, bo poczuli,że w obliczu tej tragedii „tak trzeba”, ze zdziwieniem skonstantowali, że tak wielu ludzi odpowiedziało w tak krótkim czasie na spontaniczny apel włodarzy. Pod pomnikiem króla Kazimierza Jagiellończyka uczestnicy w ciszy zapalali znicze. Nikt oficjalnie nie zabierał głosu... W ten poniedziałkowy wieczór wszyscy, którzy się zebrali, byli po prostu dla siebie nawzajem, zwykłymi ludźmi, mieszkańcami, znajomymi, sąsiadami, wstrząśniętymi, pełnymi smutnej refleksji nad tym, co wydarzyło się na scenie „Światełka do nieba” w Gdańsku.

RL

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
EP
EP 17.01.2019, 14:58
Szkoda tylko, że w kolejne dni nie spotykaliśmy się tam, choć by na chwilę by przypomnieć oraz by nie zapomnieć.. ja tam przychodziłam przez kolejne dni

Pozostałe