Poniedziałek, 24.06.2019

Policjanci przestrzegają rodziców przed dopalaczami

  • 11.01.2019, 11:17
  • KPP Malbork
Policjanci przestrzegają rodziców przed dopalaczami fot. KPP Malbork
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z malborskiej komendy wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku spotkali się z rodzicami uczniów klas I i II Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku. Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne dotyczyło problemu związanego z zażywaniem dopalaczy i substancji psychoaktywnych. Działania te miały na celu zwrócenie uwagi rodziców na zagrożenia na jakie narażone są ich dzieci wynikające ze stosowania tych środków oraz jak mogą uchronić przed nimi swoje pociechy.

W środę o godzinie 17.45 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku odbyło się zorganizowane przez szkolnego psychologa i pedagoga spotkanie edukacyjno-profilaktyczne, które dotyczyło szkodliwości narkotyków, dopalaczy, i innych substancji psychoaktywnych. Z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich rozmawiali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku. Spotkanie miało na celu uświadomić rodzicom młodych ludzi, jakie zagrożenia dla ich dzieci niosą ze sobą substancje psychoaktywne oraz niewiadomego pochodzenia i składu dopalacze. Funkcjonariusze zaznajomili również uczestników z
odpowiedzialnością karną jaką mogą ponieść ich pociechy za posiadanie i używanie takich środków. Mundurowi zwrócili uwagę rodziców, że tego typu zagrożenia występują również na terenie Malborka. Policjanci mówili w jaki sposób uchronić dzieci przed zażywaniem tych środków. Rodziców
poinformowano również o najważniejszych adresach i telefonach instytucji oraz ośrodków gdzie w razie problemów mogą szukać pomocy.

justvision
justvision
justvision

fot. KPP Malbork

KPP Malbork

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe