Poniedziałek, 24.06.2019

Podwyżki cen za energię elektryczną 2019 Samorząd sam musi zadbać o niższe ceny prądu

  • 10.01.2019, 07:59
  • Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (op. red)
Podwyżki cen za energię elektryczną 2019 Samorząd sam musi zadbać o niższe ceny prądu fot. Robert Lijka
Podziel się:
Oceń:
Szpitale wojewódzkie, stacje pogotowia ratunkowego, muzea, teatry, szkoły, biblioteki, łącznie 43 różne podmioty samorządowe ale również spółki przewozowe finansowane przez samorząd wojewódzki, zagrożone są drastycznym i skokowym wzrostem cen energii elektrycznej.

Podczas prac nad nową ustawą, w grudniu 2018 roku premier Mateusz Morawiecki mówił w Sejmie:

justvision
justvision
justvision

„Rozwiązania, które proponujemy Polakom są dobre, mają dobrą energię w sobie, mają zobowiązanie, żeby cena energii nie rosła. Prosimy tylko, żeby pilnować tych włodarzy w samorządach, żeby nie wykorzystywali tego pretekstu, który znika, do podnoszenia cen różnych usług publicznych.”

Jednak dziś okazuje się, że w świecie realnych procesów gospodarczych, w odróżnieniu od urzędniczych projektów, to wszystko nie wygląda tak prosto. To samorządy muszą pilnować, by na fali „dobrej energii” ceny energii faktycznie zostały obniżone, ponieważ włodarze wcale nie muszą szukać „pretekstu” do ich podnoszenia. One już po prostu są wyższe – na mocy zeszłorocznych przetargów. Dlatego, w związku z uchwaleniem przez Sejm RP ustawy obniżającej akcyzę na energię elektryczną, wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski zaapelował do spółek Energa Obrót i Enea o pilną obniżkę stawek wynikających z tych przetargów. (...)

więcej w bieżącym wydaniu Gazety Malborskiej z 9 stycznia 2019

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (op. red)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe