Niedziela, 21.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Promocja najnowszego numeru kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław "Prowincja"

  • 03.01.2019, 11:34 (aktualizacja 03.01.2019, 11:42)
  • opr. red / www.facebook.com/ALTERNATYWAKLUB
Promocja najnowszego numeru kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław "Prowincja"
Podziel się:
Oceń:
Kwartalnik, jak podkreślają jego twórcy, adresowany jest przede wszystkim do osób, które lubią czytać i tą swoją rzadką dziś przypadłość starają się systematycznie praktykować. Liczą także na tych, którzy w tej kwestii dopiero są na początku drogi, a umiejętność czytania nie jest im obca. Dla jednych i drugich to dobre miejsce, bo u jak zwykle do czytania jest moc.

Andrzej Kasperek wraca po długiej przerwie najnowszym opowiadaniem, z nadzieją, że to zapowiedź kolejnej Jego książki. Nowe opowiadanie profesora Grzegorza Pełczyńskiego z Poznania i ciąg dalszy losów Wilhelma z Modeny, pióra Piotra Napiwodzkiego z Koślinki pod Sztumem. Poetyckim wersem przemówią do Państwa tym razem Grzegorz Szarmach z Malborka i Sergiusz Mizera z Kwidzyna. Andrzej C. Leszczyński tym razem o drodze, wędrówce, gościnności i wyzwaniu pustego miejsca przy wigilijnym stole. Janusz Ryszkowski w wędrówkach po prowincji zaprasza na wakacje z rodziną Sierakowskich, Bogumił Wiśniewski do przedwojennej Jastarni, a Piotr Podlewski w nieznane ostępy ziemi sztumskiej. Grażyna Nawrolska kontynuuje swoje archeologiczne opowieści o elbląskich mieszczanach, a Jacek Wijaczka przenosi nas do nowożytnego Gdańska i na Powiśle w czasy polowania na czarownice i czarowników. Jan Chłosta przypomina postać niezwykłego nauczyciela z Barczewka Mateusza Grunbergera. W jubileuszowym dziale specjalnym pod nazwą „Niepodległa” Andrzej Lubiński wspomina o tym co działa się u zarania niepodległości na ziemi sztumskiej, młody doktorant Jakub Mieszko Michalik opowiada o patriotycznych telegramach, a Andrzej Kasperek mierzy się z wielką historią w rocznicowej refleksji, wiodąc zainteresowanych po miejscach ważnych dla Niepodległości w naszym regionie.

fot. Tomasz Sułkowski

opr. red / www.facebook.com/ALTERNATYWAKLUB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe