Poniedziałek, 20.05.2019

Nowa stoiłowka w Miłoradzu. „Extra Szkolna Stołówka” w ZSiP

  • 6.12.2018, 10:31 (aktualizacja 06.12.2018 10:39)
  • Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz
Nowa stoiłowka w Miłoradzu. „Extra Szkolna Stołówka” w ZSiP fot. UG Miłoradz
Podziel się:
Oceń:
W Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu oddana została do użytku wyremontowana stołówka. Inwestycję wartą 30 tysięcy złotych zrealizowano w ramach zdobytej nagrody w ogólnopolskiej akcji społecznej „Extra Szkolna Stołówka”. To kolejne już przedsięwzięcie przeprowadzone dzięki współpracy mieszkańców, dyrekcji szkoły i wójta Miłoradza.

Szkoła w Miłoradzu jest jedną z pięciu placówek oświatowych w Polsce i jedyną na Pomorzu, która została laureatem akcji społecznej „Extra Szkolna Stołówka”. W nagrodę właściciel marki Delma wyremontował i wyposażył stołówkę. Uczniowie i przedszkolaki mogą już spożywać posiłki w estetycznym pomieszczeniu, w którym wymieniono podłogę, grzejniki, zamaskowano szpecące wnętrze rury od ogrzewania, odnowiono ściany. Zakupiono też nowe stoły i krzesła. Pojawił się też specjalny dystrybutor wody.

Jestem bardzo zadowolony z efektu przeprowadzonych prac. Nasi najmłodsi mieszkańcy mogą teraz w bardzo przyjaznych i komfortowych warunkach zjeść posiłek i nabrać sił przed kolejnymi zajęciami - mówi Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza. - Dużą satysfakcję daje mi też to, jak doszło do tej inwestycji. To zasługa wspaniałych ludzi, którzy całkowicie społecznie napisali projekt, zaangażowali się w jego promocję i pozyskali pieniądze na przedsięwzięcie. Nowa stołówka będzie służyła mieszkańcom gminy przez lata.

Osobami zaangażowanymi w realizację projektu były przede wszystkim: Anna Celiowska-Nietrzebka, Dominika Wróbel, Justyna Wieczorek, Ilona Cieplak, Wojciech Barnat, Anna Smolińska i Marcin Szesza.

To nie jedyna zasługa tego zespołu, bo przecież niedawno mieliśmy okazję otworzyć stację zabaw przy szkole wartą 200 tysięcy złotych. Teraz oddajemy do użytku stołówkę, na którą pozyskaliśmy 30 tysięcy złotych - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. - Na pewno na tym nie spoczniemy, bo już złożony został kolejny projekt, a następne są w przygotowaniu. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy znów będziemy mieli okazję się spotkać, by uczcić kolejny sukces.

Radości z inwestycji nie ukrywa Wojciech Barnat, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Ze stołówki korzysta obecnie 102 uczniów, którzy mogą zjeść dwudaniowy obiad, a także 52 przedszkolaków, którym podawane jest śniadanie, obiad i podwieczorek.

Oczywiście uczniowie mogą też przyjść na stołówkę i poza tymi posiłkami zjeść owoc, warzywo czy napić się herbaty lub mleka. To miejsce często odwiedzane przez dzieci i młodzież, więc ważne jest, by dobrze się w nim czuły - mówi Wojciech Barnat. - Mam nadzieję, że dla uczniów ta inwestycja będzie też dowodem na to, że współpraca między lokalną społecznością, szkołą i władzami gminy zawsze się opłaca i skutkuje wspólnymi sukcesami.

fot. UG Miłoradz

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

Zdjęcia (19)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe