Iluminacja tak, ale za kilka lat. Czy most na Wiśle będzie lśnił?

  • 30.11.2018, 10:18
  • Marika Wohlert / „Gazeta Tczewska”
Iluminacja tak, ale za kilka lat. Czy most na Wiśle będzie lśnił? Fot. Archiwum „GT” „Pokolorowanie” mostów zachwycało gapiów. 31 sierpnia nie było na bulwarze spacerowicza, który nie zrobiłby zdjęcia temu widokowi.

Podziel się:

Oceń:

LISEWO/TCZEW Jaki był zachwyt mieszkańców i turystów, gdy 1 września tczewski most podświetlono feerią barw. Pytanie, czy zabytek nie może wyglądać tak pięknie nie tylko od święta.

Czy jest szansa, by olbrzymie reflektory podświetlały kolosa częściej, nie tylko z okazji wielkich uroczystości państwowych? To, co można było zobaczyć wieczorem 31 sierpnia oraz w poranek 1 września, robiło ogromne wrażenie.

- Przecież to byłaby nie lada atrakcja – mówi mieszkanka Tczewa. – Most powinien być podświetlony podczas wszystkich świąt narodowych. Może wtedy bardziej dostrzegliby go turyści.

Mieszkańcy z podziwem patrzyli, jak podczas obchodów rocznicy wybuchu wojny kolorystyka mostu zmieniała się co kilkanaście sekund. Barwy przenikały się, tworząc widowiskowy spektakl kilkadziesiąt metrów nad wodą. Co ciekawe, tczewskie Starostwo Powiatowe, które jest właścicielem mostu, przewiduje podobne podświetlenie zabytku, ale... jeszcze nie teraz.

- Muszę zmartwić naszych mieszkańców – odpowiada Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie. - Niestety, oświetlenie, które było zainstalowane na czas przyjazdu głowy państwa i obchodów rocznicy 1 września, zostało przywiezione do nas z zewnątrz, my takiego nie posiadamy. Aby je uruchomić, potrzebowaliśmy wsparcia finansowego z miasta. Jest to droga „przyjemność” i starostwa nie stać na taki wydatek. Planujemy zainstalowanie oświetlenia, ale dopiero podczas trzeciego etapu remontu mostu. Obecnie jesteśmy na etapie 2a, następnie przejdziemy do 2b i dopiero trzeciego. Kiedy to będzie, nie umiem teraz określić, bo to zależy od postępów poszczególnych etapów, środków finansowych i wykonawców, czy w ogóle uda się ich wyłonić. Mam nadzieję, że za kilka lat most będzie pięknie odnowiony i podświetlony.

Mieszkańcom i gościom pozostaje czekać co najmniej do kolejnej wizyty głowy państwa...

Marika Wohlert / „Gazeta Tczewska”

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe