Podsumowanie konkursów i piękny koncert

  • 30.11.2018, 10:13 (aktualizacja 30.11.2018, 10:17)
  • AMS
Podsumowanie konkursów i piękny koncert To fotografujący uczniowie szkół średnich, którzy zostali nagrodzeni. / Zdjęcia: Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

MALBORK. Muzeum Miasta Malborka ogłosiło zwycięzców trzech konkursów, które zostały przeprowadzone w ramach projektu „Jestem Polakiem, jestem Żuławiakiem”. Wieczorem zagrał zespół Kormorany i Żurawie.

Wręczenie nagród dla najlepszych odbyło się w siedzibie Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw. Konkursy były trzy: kulinarny, fotograficzny i na reportaż. Nagrody wręczali Waldemar Lamkowski, wicestarosta malborski i Marek Charzewski, burmistrz Malborka w towarzystwie Doroty Raczkowskiej i Beaty Grudzieckiej z Muzeum Miasta Malborka.

Smaki Żuław najpiękniej zaprezentowali: Emilia Sochacka, która zajęła pierwsze miejsce, Mateusz Przybysz, który był drugi oraz Stowarzyszenie Dawna Wozownia z Miłoradza, które zajęło trzecie miejsce.

O początkach polskiego Malborka i polskich Żuław w konkursie na reportaż najpiękniej napisał Aleksander Kocwaj. Drugą nagrodę przyznano Stanisławie Wojciechowskiej-Soi, a trzecią Krzysztofowi Łaszukowi.

Uczestnicy konkursu fotograficznego, nazwanego sztuką czytania krajobrazu, zostali podzieleni na kategorie według wieku. W najmłodszej grupie przyznane zostały cztery wyróżnienia, które otrzymali: Filip Dylert, Amelia Wiśniewska, Bartek Koźbiał i Rafał Remlajn. Natomiast w kategorii „szkoły średnie” pierwsze miejsce zajął Aleksander Kocwaj, drugie - Karolina Mytkowska, a trzecie - Kinga Żuchowska. Wyróżnione zostało zdjęcie Julii Koźbiał.

W kategorii „dorośli” najwyżej oceniono zdjęcie Tomasza Wąsika, drugie miejsce zajął Jacek Węgielewski, a trzecie - Karolina Manikowska. Stanisław Ptak otrzymał wyróżnienie.

A wieczorem dla wszystkich uczestników projektu oraz dla mieszkańców Malborka i Żuław zagrał zespół Kormorany i Żurawie.

Na projekt „Jestem Polakiem, jestem Żuławiakiem” Muzeum Miasta Malborka pozyskało środki z programu Kultura - Interwencje. 2018. EtnoPolska Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze.

AMS

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe