Believe zagrał w Alternatywie

  • 29.11.2018, 19:00
  • (pp)
Believe zagrał w Alternatywie Fot. Tomasz Sułkowski Publiczność bardzo długo oklaskiwała muzyków.

Podziel się:

Oceń:

MALBORK. To była prawdziwa uczta muzyczna dla fanów muzyki rockowej. W miniony piątek w Alternatywie zagrała grupa Believe.

Zespół założony przez Mirka Gila i Przemasa Zielińskiego – również założycieli legendarnej progrockowej kapeli Collage – dał znakomity, prawie dwugodzinny, koncert. Mimo kameralnej „alternatywnej” sali, atmosfera była gorąca, z prawdziwie rockowym pazurem. A może właśnie dlatego, że klimat Alternatywy sprzyja bliskości artystów i widzów warto poświęcić jeden z wieczorów, by posłuchać wartościowych dźwięków. A było czego słuchać...

Believe zagrali materiał ze swojej najnowszej płyty „Seven Widows”, która ukazała się w ubiegłym roku i zbiera w środowisku progrockowym bardzo dobre recenzje. Długie, trwające 8-10 minut, kompozycje zawierają to wszystko, co określa charakterystyczną muzyczną przestrzeń, przez którą grupa podróżuje od lat. Jest w niej nuta melodyjnej rockowej melancholii, czyli gitara Mirka Gila, jest drapieżny pazur w śpiewie Łukasza Ociepy, nowego wokalisty, jest energetyczna perkusja Kubaja i głęboki bas Przemasa Zielińskiego. Do tego włącza się japońska skrzypaczka Satomi z czasem płaczliwym, a innym razem ostrym dźwiękiem generowanym przez smyczki. Satomi była nieobecna, niestety, ale od czego jest podkład cyfrowy... Tak więc niczego w muzyce nie brakowało.

Występ dopełniły utwory z poprzednich płyt oraz rarytas, świeżutki nowy numer „Save Me”, zaprezentowany dwa dni wcześniej w audycji Piotra Kaczkowskiego w radiowej Trójce.

Na backstage’u rozmowy z muzykami, autografy i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Bo to normalni ludzie, którzy dzielą się tym, co im w duszach gra bez sztucznego zadęcia i patosu. Nie jest im to potrzebne, znają swoją wartość.

Rzecz szczególna – był to według mnie najlepiej akustycznie zrealizowany koncert w tym malborskim klubie, a byłem na kilku. Uszy nie odpadały, a ja nie ogłuchłem. Przyjemność słuchania ogromna. Można? Można.

Fot. Tomasz Sułkowski

(pp)

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe