Czwartek, 17.01.2019

Brawurowa jazdy 51-latka. Pędził ponad 200 km/h.

  • 18.10.2018, 13:07
  • KWP Gdańsk
Brawurowa jazdy 51-latka. Pędził ponad 200 km/h.
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj na terenie powiatu malborskiego były prowadzone działania pn. „ Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zatrzymali prawo jazdy 51-letniemu mieszkańcowi Olszyna, który kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 111 km/h popełniając przy tym szereg innych wykroczeń stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

W środę, 17 października, malborscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z nowodworskiej komendy i z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku przeprowadzili działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”. Mundurowi zwracali także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych działań zatrzymali kierującego mercedesem, który jechał z prędkością ponad 200 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 111km/h. Ponadto 51-letni mieszkaniec Olsztyna naruszył szereg innych przepisów np. wyprzedzając na łuku drogi, zmuszając pojazdy jadące z naprzeciwka do hamowania i zjeżdżania na pobocze, powodując zagrożenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Brawurowa jazda tego kierowcy została nagrana na wideorejestratorze. Policjanci za popełnione wykroczenia zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zatrzymanie uprawnień do kierowania nawet na okres 3 lat.

 

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe