Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Nieodpłatna zbiórka odpadów w sobotę

  • 10.10.2018, 10:21
  • as
Nieodpłatna zbiórka odpadów w sobotę Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Kto chce pozbyć się mebli i składowanych od lat w piwnicach i na strychach zbędnych dużych przedmiotów, które są zwykle dość kłopotliwe do wyrzucenia, będzie miał okazję się ich pozbyć. W sobotę za darmo odbierze je firma komunalna

Jak informuje malborski magistrat, przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku sp. z o.o. 13 października (sobota) przeprowadzi nieodpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Urzędnicy przypominają, że zbiórka nie obejmuje odbioru odpadów niebezpiecznych, toksycznych, zawierających szkodliwe substancje, a także opon, gruzu, piasku, popiołu itp. Warto pamiętac, że odpady należy wystawić najpóźniej do godz. 6 w dniu zbiórki. W przypadku domków jednorodzinnych – przed budynkiem, ale w sposób nieutrudniający przejścia lub przejazdu. Mieszkańcy bloków i kamienic mogą wystawić swoje śmieci przy śmietnikach.

Odbiór odpadów nastąpi w dniu zbiórki od godz. 6.

- Celem akcji jest pozbycie się zalegających odpadów w naszych domach, piwnicach, strychach, garażach i komórkach gospodarczych oraz kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców – tłumaczą urzędnicy.

Co ważne, odpady wielkogabarytowe można także samodzielnie oddać do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych znajdującego się przy ZGKiM, ul. Gen. de Gaulle'a 70.


 

as

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe